Kadlecovo koleno opět vypovědělo službu, Sparta odjela do Rakouska bez něj

Kadlecovo koleno opět vypovědělo službu, Sparta odjela do Rakouska bez něj

Už to začíná být notně obehraná písnička. Václav Kadlec se opět nezapojí do přípravy. Letenští totiž na soustředění do Bad Leonfeldenu odjeli bez svého útočníka, který má opět potíže s kolenem a čeká ho další léčba. Přitom sedmadvacetiletého hráče trápí levé koleno již více než rok.

Už na konci sezony 2017/18 se Kadlec podrobil artroskopii kvůli zranění menisku a přišel tak o poslední dvě ligová kola ročníku.

Rekonvalescence přitom probíhala podle plánu, ale poté přišly komplikace. Loni v srpnu přerušil přípravu a na šest týdnů se odjel léčit do Německa. Pak se znovu zapojil to tréninkového procesu Sparty, ale v listopadu musel znovu na operaci.

Na hřiště se tak dostal až v únoru během ligového mače proti Bohemians 1905. Coby střídající hráč zapsal do statistik 26 minut. Další minutu přidal v březnu proti Plzni a to bylo vše. Od té doby ani ťuk. Nyní Kadlecovo koleno podle klubového webu nezvládlo zvýšenou zátěž v prvním týdnu přípravy a opět vypovědělo službu.

Kromě Kadlece do Rakouska neodcestovali další marodi Bořek Dočkal, Václav Drchal, Lukáš Juliš, Matěj Pulkrab, Filip Panák a Uroš Radakovič. Posledně jmenovaný by ale měl být během druhého týdnu přípravy k dispozici.

Na soupisku se nevešli ani devatenáctiletý obránce Václav Dudl a třiadvacetiletý záložník Jiří Kulhánek, který dostal svolení připravovat se do konce června s Českými Budějovicemi. V týmu chybí i třicetiletý záložník Georgés Mandjeck, který reprezentuje Kamerun na mistrovství Afriky.

Letenským nepomůžou ani zadák Eldar Čivič a záložníci Vukadin Vukadinovič a Bogdan Vatajelu, o jejichž odchodech klub jedná.

Pražané se v Rakousku střetnou s rumunskou Kluží, Dynamem Moskva a Lincem.