Matoušek: V Jablonci můžu ukázat můj potenciál lépe než ve Slavii, myslím si, že mi to tady bude sedět

Matoušek: V Jablonci můžu ukázat můj potenciál lépe než ve Slavii, myslím si, že mi to tady bude sedět

Mládežnický reprezentant Česka Jan Matoušek má za sebou svou premiérovou prvoligovou sezonu. Zatímco v Příbrami se mu dařilo a dvacet startů dokázal přetavit v 10 branek, v sedmi dílčích slávistických vystoupeních jednadvacetiletý ofenzivní rychlík neskóroval.

Možná i proto se jetě bude na nejvyšší úrovni rozehrávat jinde, než právě ve vršovickém Edenu. Sešívaní ho zapůjčili pro soutěžní ročník 2019/2020 do třetího týmu Fortuna:ligy, ve kterém může zažít stejně jako loni boje v Evropské lize.

O čem všem hovořil po příchodu na severočeskou Střelnici nový kolega Pilíka, Jugase, Doležala, Jovoviče a spol., jehož slova přinesl server idnes.cz?

O tom, jaké měl na startu léta možnosti...

"Bylo to na mně. Mohl jsem jít do přípravy se Slavií, nebo začít rovnou v Jablonci. Zvolil jsem si raději tuhle cestu, abych si tu rychle zvykl a bylo to pro mě jednodušší."

O tom, že se vydal cestou větší jistoty...

"Ve Slavii bude vždy těžké se prosadit. Už teď je tam obrovská konkurence hráčů a bůhví, kdo ještě přijde. Slavia se chce dostat do Ligy mistrů a musel bych ukázat, že už fakt mám na ten velký evropský fotbal. Myslím, že v Jablonci spíš můžu ukázat můj potenciál a případně se pak do Slavie vrátit."

O tom, že by mu mohl sedět fotbal Petra Rady...

"Na jablonecký fotbal už se těším. Říkal jsem už po zápase, který jsme tady na jaře s Příbramí hráli, že jsem snad v sezoně nehrál těžší zápas než proti Jablonci. I proto jsem si ho vybral na hostování. Myslím si, že mi to tady bude sedět a chci Jablonci pomoct do skupiny Evropské ligy."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.