Nejlepšího střelce ČFL, který přirovnal sám sebe k Lewandowskému, Ústí ani nezkoušelo a rovnou ho upsalo

Nejlepšího střelce ČFL, který přirovnal sám sebe k Lewandowskému, Ústí ani nezkoušelo a rovnou ho upsalo

S vizitkou nejlepšího střelce třetí ligy přichází do Ústí nad Labem nigerijský střelec Fortune Akpan Bassey. V dresu Olympie Radotín nasázel v minulé sezoně 24 branek a v podobném duchu hodlá pokračovat i o soutěž výše.

„Rád bych se dostal do nejvyšší soutěže, třeba i s Ústím. Uvidíme. Chci pomoct svými góly, když je nebudu dávat, budu naštvaný,“ řekl dvacetiletý střelec pro idnes.cz a pokračoval: „Není snadné se ve třetí lize prosadit, je těžká. Ale odvetná část byla skvělá, dal jsem plno gólů, spoluhráči mi k tomu hodně pomohli.“

Odchovance Royal Force Academy a následně hráče Eagles Wings přivedli do Česka před rokem a půl pražští Bohemians 1905. Nyní bude oblékat dres Ústí, které ho dlouhodobě sledovalo.

„Je to hráč, který jen nečeká v šestnáctce, že mu někdo šanci vytvoří a on pouze doklepne balon. Umí si příležitost sám připravit, je silný v osobních soubojích, hraje dobře zády k brance. Chtěli jsme konkurenci k Matějkovi, zkoušíme i hru na dva útočníky,“ hodnotil novou akvizici trenér Aleš Křeček pro idnes.cz.

Mladý Nigerijec se chce dostat co nejvýše a přesun do druhé ligy bere jako další krok v kariéře. Přitom severočeský klub ho nepozval ani na zkoušku, rovnou s ním podepsal smlouvu. „Věřím, že se prosadí i ve druhé lize. Už je v Česku nějaký čas, je adaptovaný na zimu i prostředí. Jen česky ještě moc neumí, říkal mi: A little bit. Trošku. Mluvíme anglicky,“ prozradil Křeček na adresu střelce, jehož vzorem je Robert Lewandowsky z Bayernu Mnichov. „Je podobným typem hráče jako já,“ dodal Bassey.