Páník: Baroš je jako tank, který umí vyhodnotit situaci. Jeho přítomnost je pro nás obrovsky důležitá

Páník: Baroš je jako tank, který umí vyhodnotit situaci. Jeho přítomnost je pro nás obrovsky důležitá

Nová sezona se blíží a spolu s ní je potřeba vyřešit otázky ohledně kádru. Kanonýr Milan Baroš a brankář Jan Laštůvka se sice nové smlouvy ještě oficiálně nedočkali, přesto se dá očekávat, že se tak stane co nevidět.

„Teď mi končí smlouva, ale už jsme se nějak bavili, že když budu zdravý a budu mít nějakou výkonnost, tak bych chtěl pokračovat,“ prozradil pro stránky irozhlas.cz zkušený gólman Jan Laštůvka, který už několikrát v minulosti ukázal, že dokáže své spoluhráče podržet.

K týmu pro přípravu se stihl připojit už i Milan Baroš, jenž zasáhl do druhého poločasu zápasu s maďarským vicemistrem MOL Vidi. Baník s ním „jenom“ remizoval 1:1, přesto mohl být trenér nadmíru spokojený.

„Chtěli jsme některé hráče vidět hrát celých devadesát minut v tomto tropickém vedru. Přestože toho měli plné zuby, vystupňovali jsme tlak, dokázali vyrovnat a měli i víc příležitostí než soupeř. Takže já jsem maximálně spokojený,“ pravil isportem.cz citovaný kouč Ostravy, jenž nezapomněl pochválit přínos svého útočného esa. „Rozjížděl se jako lokomotiva. V závěru nabral švunk a byl velice nepříjemný.“

Chtělo to jen trochu více štěstí a Baník by z utkání vytěžil více než jen remízu. Sám Baroš mohl rozhodnout. „Bary je jako tank, který jde po balonu. Umí dobře vyhodnotit situaci. Ví, kdy je potřeba míč podržet a kdy ho naopak přihrát spoluhráči. To je pro nás obrovsky důležité,“ pravil Páník na adresu své ofenzivní hvězdy. Jak se tedy zdá, smlouva pro příští ligovou sezonu bude už jenom formalitou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.