Plzeňský Hájek mění dres, přestupuje do Nizozemska! Dojmy z klubu jsou fantastické, tvrdí stoper

Plzeňský Hájek mění dres, přestupuje do Nizozemska! Dojmy z klubu jsou fantastické, tvrdí stoper

Tomáš Hájek od Pavla Vrby uslyšel, že s ním už nepočítá a dostal povolení hledat si nové angažmá. Našel si ho za hranicemi, v líhni fotbalových talentů - v Nizozemsku. Hájek má z přestupu do Vitesse Arnhem dobrý pocit.

Hájka Viktoria koupila v roce 2017 ze Zlína, poslední půlrok pak stoper hostoval v Mladé Boleslavi. Nevešel se ale ani do nominace Plzně pro soustředění v Rakousku a jeho agent mu tak domluvil angažmá v Arnhemu. "Měli jsme několik tuzemských i zahraničních variant, ale zájem Arnhemu byl enormní, sportovní vedení klubu o Tomáše velmi stálo,“ komentoval transfer zástupce agentury Jakub Otava.

„Velký podíl má na tomto přestupu naše pobočka přímo v Nizozemsku. A pomohlo také úspěšné angažmá dalšího našeho klienta Vjačeslava Karavajeva právě ve Vitesse," připomněl Otava i zdejší angažmá ruského obránce, jenž působil ve Spartě. Na nizozemské prostředí, odkud přišlo na fotbalový svět několik špičkových hráčů, se těší i sám hráč.

"Vím, že Holandsko na tom nebylo úplně dobře a teď poslední dobou se zase holandský fotbal dostává hodně nahoru. A je to hlavně fotbal nahoru dolů, není tak moc svázaný taktikou jako třeba u nás, a na to se těším,“ komentuje transfer sám Hájek, který konstatoval, že nizozemský fotbal sleduje i kvůli Virgilu van Dijkovi.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)