Kicker: Dortmund zkusí přivést Schicka na vestfálskou půdu

Kicker: Dortmund zkusí přivést Schicka na vestfálskou půdu

Produktivní český reprezentant Patrik Schick září na mezinárodní scéně mnohem více než na klubovém poli a mohlo by se to podepsat i pod letošní změnu dresu.

Jak zaznělo na stránkách německého Kickeru. bývalého hráče Sparty, Bohemians 1905 či Sampdorie Janov se pokusí získat z AS Řím bundesligový obr Borussia Dortmund.

Nejdražší nákup v historii Vlků z věčného města už by určitě nestál tolik, jako dva roky zpět a na změnu prostředí a novou motivaci by mohl slyšet.

Krok vedle by to nebyl ani na sportovním poli. Na mladé pušky sázející BVB je pravidelným účastníkem Ligy mistrů a v domácí soutěži pravidelně zatápí suverénovi z mnichovské Allianz Areny.

Švýcarský trenér Lucien Favre má aktuálně ve Vestfálsku hned několik útočníků, a sice Paco Alcácera, Bruuna Larsena, Marca Reuse, Mariuse Wolfa či Maxe Philippa. Některé z nich by mohl Schick v hierarchii přeskočit.

Žlutočerný gigant ze Signal Iduna Parku zahájí přípravné duely soubojem se Seattle Sounders, s tím, že se pak utká například s Liverpoolem, Udinese nebo St. Gallenem.

V souvislosti s třiadvacetiletým ofenzivně laděným borcem se psalo také o zájmu Evertonu, Red Bullu Lipsko, Lyonu a Marseille.