Atlético neprotestovalo a Monaco má, co chtělo. Na kolik ho Gelson Martins vyšel?

Atlético neprotestovalo a Monaco má, co chtělo. Na kolik ho Gelson Martins vyšel?

Rychlonohý portugalský křídelník Gelson Martins změnil dres a z Atlétika Madrid, kde mu příliš pšenka nekvetla, se definitivně odebral do Ligue 1, konkrétně do AS Monaco.

Na knížecí půdě již odchovanec Sportingu Lisabon půl roku hostoval a protože svými výkony svého trenéra a zároveň krajana Leonarda Jardima zaujal, monacké vedení se ho rozhodlo vykoupit a do španělské metropole poslalo 22 milionů eur.

Ten, jenž Monaku pomohl k vytoužené záchraně, se v novém působišti upsal na příštích pět let až do 3. června 2024 a měl by být jedním z těch, kolem nichž se bude v dalších týdnech a měsících stavět nový tým.

Debut za osminásobného šampiona země galského kohouta si může Martins připsat již v sobotu 6. července proti belgickému celku Cercle Bruggy. Další přípravné duely sehraje AS proti Lokerenu, Lausanne Sport, Evertonu nebo Sportingu Braga.

Kromě čtyřiadvacetileté posily má Monaco aktuálně na ofenzivní části soupisky také Falcaa, Grandsira, Lopeze, Pellegriho, Cardonu, Geubbelse, Mboulu a Jovetiče.