Jak se Chelsea podařilo obejít zákaz přestupů a kolik milionů eur poslala za Kovačiče do Madridu?

Jak se Chelsea podařilo obejít zákaz přestupů a kolik milionů eur poslala za Kovačiče do Madridu?

Chorvatský reprezentační záložník Mateo Kovačič už nepatří Realu Madrid, nýbrž Chelsea, která po hostování uplatnila opci na trvalý přestup a poslala do španělské metropole přibližně 40 milionů eur.

Některé zdroje uvádí dokonce částku 45 milionů eur, což je pro Los Blancos povedený tah. Před čtyřmi lety si ho totiž kupovali z hlavního města italské módy za částku o deset milionů eur nižší.

Transfer se uskutečnil i přesto, že mají Blues od Mezinárodní fotbalové federace zákaz dvě přestupová období nakupovat. Bývalý hráč Interu Milán však už byl součástí londýnského mužstva ještě předtím, než byl vynesen verdikt.

Zatímco u Argentince Gonzala Higuína opce uplatněna nebyla, u pětadvacetiletého borce s minulostí v Dinamu Záhřeb ano a může se tak těšit na pokračování svého dobrodružství na Stamford Bridge...

"Moc jsem si moje hostování v Chelsea užil. Cítím se tu moc dobře, líbí se mi Londýn a Premier League jsem si zamiloval. Moc mě těší, že se mohu stát permanentní součástí tohoto klubu," liboval si středopolař, jehož slova citoval server sport.sk.

Vicemistr světa z loňského roku byl velmi důležitou součástkou Chelsea, za kterou nastoupil v uplynulém soutěžním ročníku do 51 soutěžních utkání a přispěl jak k bronzové pozici v lize, tak k ovládnutí Evropské ligy.

První letní přípravu proti irskému celku Bohemian FC (10. července) už tak absolvuje jako kmenový fotbalista šestinásobného mistra Anglie.