I když je Kliment v béčku, ještě to ve Stuttgartu nevzdal: Určitě bych se tady chtěl porvat o místo

I když je Kliment v béčku, ještě to ve Stuttgartu nevzdal: Určitě bych se tady chtěl porvat o místo

Kvůli dvěma operačním zákrokům a následným dlouhým rekonvalescencím byl pětadvacetiletý Jan Kliment bez fotbalu 15 měsíců. O víkendu však pomohl odchovanec Jihlavy rezervě Stuttgartu k sedmigólové výhře nad Zuffenhausenem jedním přesným zásahem.

Jak se po tak dlouhé vynucené přestávce cítí? "Dobře. Odehrál jsem první zápas za béčko a nebylo to zlé. Snad něco z toho ve mně ještě zbylo. Jen asi potřebuji maličko dohnat kondici. I když jsem to čekal asi horší. Ale prostě: musím si na to vše znovu zvyknout. Na hřiště, na to, že jste kopačkách, že vás bolí nohy," uvedl na webu idnes.cz bývalý útočník Bröndby Kodaň.

Naplno již trénuje přibližně měsíc. "Trénoval jsem asi tři týdny před dovolenou, teď znovu týden. Před tím jsem sám chodil do posilky, dělal věci s míčem. Ale s týmem jsem byl měsíc," ozřejmil čerstvě ženatý Kliment, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Co s ním bude dál? "Původní smlouva mi končila, ale prodloužil jsem ještě o rok. S tím, že začínám v béčku, protože áčko trénuje déle. Nevěděl jsem, jestli budu stoprocentně fit. Takže jsem v béčku a uvidíme, co bude dál. Nevím, jestli se mnou úplně počítají, to bych možná začínal v áčku. Ale určitě mi dali šanci se ukázat. A uvidíme, co bude dál. Utíkat se mi nikam nechce. Jen trošku nevím, co do sebe samotného mám čekat. Je dobře, že si to můžu osahat za druhý tým Stuttgartu. A bude záležet, jak to půjde," doplnil idnes.cz citovaný nejlepší střelec Eura do jednadvaceti let z roku 2015.

Možností je nepochybně i další hostování. "Určitě jsme se bavili o tom, že mi Stuttgart nebude bránit, pokud na hostování budu chtít odejít. Ať už teď, nebo pak v zimě. Určitě bych se ale chtěl porvat o místo tady. Vím, že to nebude jednoduché. Skoro rok a půl jsem nehrál, hráčů je tady hodně. Ale nikdy neříkej nikdy. Věřím v to a uvidím, co se stane," uzavřel na serveru idnes.cz bývalý český reprezentant.