Vrátí se Dembélé do Bundesligy? Dortmund však ve hře není!

Vrátí se Dembélé do Bundesligy? Dortmund však ve hře není!

Německý dobře informovaný deník Bild přišel se zajímavou zprávou. Útočník Barcelony Ousmane Dembélé by se měl vrátit do Bundesligy. Nikoli však do Dortmundu, ze kterého na Nou Camp zamířil, ale do konkurenčního Bayernu Mnichov.

Bavorský velkoklub potřebuje posílit na křídlech, protože dlouholeté opory Arjen Robben a Franck Ribéry Allianz aréně zamávaly. Prvním jménem na seznamu je Leroy Sané, ale toho se Manchester City nebude chtít vzdát.

Vždyť za sebou má vydařenou sezonu za kanálem La Manche. Ve 42 soutěžních zápasech dal 14 branek a k tomu přidal 12 asistencí. I proto do něj Pep Guardiola vkládá velkou důvěru a chce na něm stavět i v budoucnu.

Citizens sice získali domácí treble, ale úspěch v Lize mistrů celku z Etihad Stadium unikl. To chtějí všichni na bledě modré straně Manchesteru změnit v nadcházejícím ročníku. A prodávat nejlepší hráče před startem sezony není z tohoto pohledu úplně nejlepší krok.

Jenže v Champions League se nedařilo ani Bayernu. Shánění posil na uvolněné kraje ofenzivy je tak nutností. Dembélé by byl podle Bildu ideální variantou za Ribéryho. Ve dvaadvaceti letech má stále vše před sebou. V minulé sezoně nastoupil v LaLize do 29 zápasů, ve kterých dal osm branek a na pět přihrál. Podle všeho by ale Dembélé přišel na řadu až v případě, pokud by nedopadla jednání se Saném.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.