Bude ofenzivní duo Messi - Martinez řádit v jednom dresu i na klubové úrovni?

Bude ofenzivní duo Messi - Martinez řádit v jednom dresu i na klubové úrovni?

Lautaro Martinez by mohl brzy vyměnit barvy milánského Interu za španělskou Barcelonu. Na právě probíhajícím mistrovství Jižní Ameriky na sebe v dresu Argentiny po boku Lionela Messiho upozorňuje výbornými výkony a toho si zástupci katalánského celku nemohli nevšimnout. Dokonce vážně zvažují, že aktivují jeho výstupní klauzoli na 112 milionů eur.

Na San Siro přitom Martinez přišel teprve před rokem. V Serii A se mu ale i přes několik výtečných představení nepodařilo navázat na famózní výkony z argentinské nejvyšší soutěže. V Itálii dal ve 27 ligových zápasech jen šest branek, ale na Copa América ožil.

Nutno dodat, že jedenadvacetiletý útočník figuroval pouze třináctkrát v základní sestavě milánského velkoklubu. A podle všeho na skauty Barcelony někdejší opora Racing Clubu udělala dojem. Ten zásadně vylepšil ještě v Brazílii, kde ho čeká semifinálový duel proti domácímu celku.

Nejvíc se zástupcům španělského mistra ale líbí Martinezova spolupráce s hvězdným Lionelem Messim. Oba dva si na hřišti náramně rozumí, což je podle všeho zásadním faktorem uvažovaného přestupu.

„Lautaro zažívá fantastický turnaj. Slyšel jsem o zájmu Barcelony, ale nikdo nás zatím nekontaktoval. Jak by na takovou nabídku odpověděl Inter? Nemám tušení. Na to se musíte zeptat jich. A jestli je můj klient v Miláně spokojený? Nemohu mluvit za něj, ale co se týče možného prodloužení smlouvy, tak to s námi nikdo neřešil,“ řekl hráčův agent Beto Yaque.