Slavia konečně vyhrála, Sparta remizovala stejně jako Plzeň

Úterý se neslo ve znamení přípravných zápasů a přední české kluby si nevedly zle. Mistrovská Slavia porazila Austrii Vídeň 3:2 a konečně se dočkala vítězství. Úspěšný byl i Liberec, který si poradil s Apollonem Limassol 2:1. Sparta remizovala s Dynamem Moskva 1:1 a Plzeň díky dvěma gólům v závěru zachránila remízu s Karabachem.

První výhra po dvou nevydařených zápasech přišla v přípravě pro pražskou Slavii. Po porážkách s Českými Budějovicemi a Slovanem Bratislava si tým trenéra Jindřicha Trpišovského poradil s rakouskou Austrií Vídeň. V sestavě chyběli Škoda, Deli, Masopust i Souček.

V brance se představil mladík Markovič, kterému v úvodu pomohlo břevno. Poté se ale prosadil hlavou Frydrych a zajistil červenobílým vedení. To však českému týmu dlouho nevydrželo. Náskok na kopačky sešívaných vrátil Van Buren. Rakušané pak dokázali ještě jednou srovnat, ale na gól Holeše už odpověď nenašli.

Sparta ani ve druhém přípravném duelu na soustředění v Rakousku nevyhrála. Po porážce 0:1 s Kluží se rozešla smírně s ruským Dynamem Moskva. Proti dvanáctému celku ruské ligy byli sice borci z Letné po většinu utkání aktivnějším týmem, ale do vedení se dostal jako první jejich soupeř, když chybu v defenzivě Sparty potrestal Cardoso.

Vyrovnání zařídil po hodině hry střídající Benjamin Tetteh, jenž po chybné rozehrávce gólmana Dynama uklidil míč do prázdné branky. Pražané se tlačili za další trefou, ale skórovat se jim už nepodařilo.

Remizovala i Plzeň, která proti ázerbájdžánskému Karabachu ještě sedm minut před koncem prohrávala 0:2, když se na přelomu obou poločasu prosadil Mahir Emreli. Oživení přineslo Viktorii střídání. Na hřiště přišle Janošek, který vybídl ke skórování Mihálika. Sám Janošek pak střelou k tyči vyrovnal. V rámci přípravy ovládla Plzeň čtyři ze šesti zápasů, jednou remizovala a jednou prohrála.

Slavia Praha - Austria Vídeň 3:2 (2:1)

Branky: 11. Frydrych, 27. Van Buren, 52. Holeš - 14. Edomwonyi, 51. Sax z pen.

Sestava Slavie: Markovič - Holeš, Frydrych, Hovorka, Zelený - Král, Hromada (61. Traoré) - Van Buren (77. Baluta), Hušbauer, Olayinka - Hilál (61. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Slovan Liberec - Apollon Limassol 2:1 (0:0)

Branky Liberce: 59. Pešek, 70. Mara.

I. poločas: Knobloch - Fukala, Lehoczki, Karafiát, Hybš - Ondráček, Breite, Nešický, Potočný - Micovčák - Musa.

II. poločas: Knobloch - Mikula, Lehoczki, Mara, Heppner - Pešek, Oscar, Beran, Dordič - Kuchta (75. Pázler) - Ju Kang-hjon. Trenér: Hoftych.

Sparta Praha - Dynamo Moskva 1:1 (0:1)

Branky: 59. Tetteh - 35. Cardoso.

Sestava Sparty: Nita - Zahustel (69. Plechatý), Kaya (46. Lischka), Štetina, M. Frýdek (40. Hanousek) - Hložek (75. Kozák), Trávník (75. Ch. Frýdek), Kanga, Sáček (46. Hašek), Plavšič (46. Karlsson) - Kozák (46. Tetteh). Trenér: Jílek.

Viktoria Plzeň - Karabach 2:2 (0:1)

Branky: 84. Mihálik, 85. Janošek - 42. a 52. Emreli.

Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník, Hubník (54. Hejda), Brabec, Limberský - Kalvach (73. Kayamba), Hrošovský (62. Janošek) - Kopic (73. Mihálik), Hořava (62. Čermák), Hloušek (62. Kovařík) - Krmenčík (62. Chorý). Trenér: Vrba.