Je dobře, že se prosazují kluci ze střídačky, nikdo si nemůže být jistý svým místem v základu, hlásí Vrbův asistent

Je dobře, že se prosazují kluci ze střídačky, nikdo si nemůže být jistý svým místem v základu, hlásí Vrbův asistent
OBSAHUJE VIDEO

Viktoria si připsala remízu s Karabachem, kterou jí ve druhé půli vystřelili žolící Dominik Janošek s Ondřejem Mihálikem. K úternímu duelu se pak nevyjádřili jen střelci, ale také asistent Pavla Vrby Zdeněk Bečka...

"První poločas určitě nebyl podle našich představ. Zkoušeli jsme tam trochu jiné rozestavení ve středu hřiště, bohužel se nám to ale nevydařilo. Soupeř byl agresivnější a nám dlouho trvala rozehrávka. Po přestávce jsme se vrátili k tomu našemu klasickému rozestavení 4–2–3–1. Svým způsobem se ta hra změnila, po tom prostřídání pěti nebo šesti hráčů bych řekl, že jsme už začali dominovat. Je dobře, že se prosazují kluci ze střídačky, protože se tím zvyšuje konkurence v mužstvu a nikdo si nemůže být jistý svým místem v základní sestavě," přednesl na webu fcviktoria.cz člen plzeňského realizačního týmu.

A jak vše viděli zmínění góloví hráči? "První půlku jsem viděl jen ze střídačky, ale Karabach byl velmi kvalitní a dobře kombinoval. Nám moc nešlo napadání, ale pak jsme to zlepšili a myslím si, že remíza je nakonec zasloužená. Jsem rád, že jsem se trefil, ale musím takhle hrát každý zápas, abych se do kádru zapracoval. V té konkurenci je to těžké, ale to je dobře. Nutí nás to všechny makat, protože tu nikdy nemáte nic jisté. O střely zpoza šestnáctky se snažím, protože jsem je měl vždycky dobré. Často to piluju a když mám možnost, tak to zkusím," pokračoval jednadvacetiletý záložník s minulostí ve Slovácku, které by po něm opět znovu sáhlo, pakliže by se v létě neprosadil do užšího kádru západočeského souboru.

Krásně se prosadil také exjablonecký útočník, který dorazil do Doosan Areny z Alkmaaru. "V tu chvíli, kdy mi ten balon trochu odskočil, a ještě jsem viděl gólmana, že vyběhl proti mně, tak jsem měl jedinou myšlenku, že ho budu takhle přehazovat placírkou. Musím říct, že se mi to povedlo. Přesně tenhle gól jsem si natrénoval na Hruškovi v tréninku, když jsem ho taky takhle přehodil a jsem rád, že jsem to přenesl i do zápasu. Karabach byl silný na balonu a v zápase měl chvílemi převahu, ale my jsme odehráli dobře posledních 15 minut a ještě jsme mohli nějaký gól i přidat," uzavřel dvaadvacetiletý forvard, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.