Tecl: Modlil jsem se, aby nikdo neodešel, aby se nenarušila kostra týmu a sehranost, která se stále víc zlepšuje

Tecl: Modlil jsem se, aby nikdo neodešel, aby se nenarušila kostra týmu a sehranost, která se stále víc zlepšuje

Jestli někdo bude na sezonu 2019/2020 řádně nabuzen, pak osmadvacetiletý slávistický útočník Stanislav Tecl, jenž toho za posledních deset měsíců kvůli zranění a následné dlouhé rekonvalescenci mnoho neodehrál.

Už se v sešívané kabině řeší play-off o vysněnou Ligu mistrů? "Je to pro nás velká motivace a nejvyšší cíl probojovat se do skupinové fáze Ligy mistrů. Proto se na tohle téma s blížícími se zápasy bude stále víc mluvit. Já jsem si ji asi jako jediný ze současného mančaftu už zahrál. S Plzní jsme měli ve skupině evropské velkokluby Bayern Mnichov, Manchester City a CSKA Moskva. Byly to nezapomenutelné zápasy, dokonce se nám podařilo ze třetího místa postoupit do jarního play-off Evropské ligy, ve kterém jsme senzačně vyřadili Šachtar Doněck a vypadli pak v osmifinále s Olympique Lyon. Moc bych si přál si to znovu se Slavií zopakovat," burcoval v rozhovoru pro gol.cz bývalý hráč Jihlavy či Jablonce.

Potenciální soupeři pro čtvrté kolo LM už jsou jasní. "Ve čtvrtém předkole si už nevyberete, nenarazíte na soupeře, přes kterého by bylo snadnější postoupit. Hlavně, abychom nedostali Ajax, to by byl hrozně těžký los. Každopádně víme, že si na podzim v pohárové Evropě zahrajeme, protože máme už nyní jistou skupinu Evropské ligy," připomněl svěřenec Jindřicha Trpišovského, jehož slova vyšla na serveru gol.cz.

Jaký posun nastal oproti loňském roku, kdy úřadující český šampion ztroskotal ve třetím předkole LM na Dynamu Kyjev, byť nebyl horším mužstvem? "Jsem přesvědčený, že jsme se za ten rok jako mančaft posunuli, že jsme silnější i mezinárodně zkušenější, což jsme potvrdili i v jarních těžkých zápasech Evropské ligy se Sevillou a Chelsea. Věděli jsme, že Dynamo Kyjev má kvalitní tým, že je pravidelným účastníkem Ligy mistrů a že bude velmi těžké ho vyřadit. Možná někteří příliš optimističtí fanoušci si mysleli, že je to přijatelný los pro nás. Bohužel dokázali gólově potrestat naše chyby, naopak my jsme tak efektivní v koncovce nebyli," připomněl na stránkách gol.cz spoluhráč Škody, Deliho, Hušbauera a spol.

Až na Miroslava Stocha se zatím daří udržet úspěšný kádr pohromadě. "Modlil jsem se, aby nikdo z mistrovského kádru neodešel, aby se nenarušila kostra týmu a jeho sehranost, která se stále víc zlepšuje. V tom by měla být i naše síla v boji o Ligu mistrů. Po příchodu Júsufa Hilála jsme v kádru čtyři útočníci. I když budeme hrát na jednoho hrota, tak mi to připadá normální počet pro dlouhou a nabitou sezonu, která nás se Slavií čeká. Trenér s námi pravidelně mluví, jak si naše nasazování v útoku představuje, ale to je samozřejmě interní věc," uzavřel třínásobný reprezentant Česka, kterého citoval magazín Gól.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.