Petržela už nepatří Plzni. "U nás v ho vždy budeme vítat s otevřenou náručí," vzkázal Šádek

Petržela už nepatří Plzni. "U nás v ho vždy budeme vítat s otevřenou náručí," vzkázal Šádek

Už je to uděláno, už je to hotovo. Bývalý český reprezentant a symbol plzeňských úspěchů posledních sezon Milan Petržela se vrátil na starou známou adresu do Uherského Hradiště, kde se upsal na příští dvě sezony do 30. června 2021.

"Vracím se do známého prostředí. První ligové krůčky jsem udělal právě tady na Slovácku, jako dvacetiletý mladík. Věřím, že zkušenosti, které jsem za ta léta nasbíral, teď Slovácku pomohou," uvedl na webu fcslovacko.cz bývalý hráč Sparty či Augsburgu, který má na kontě 360 ligových duelů s bilancí 43 branek.

Rychlonohý autor 44 vystoupení v pohárové Evropě opouští Doosan arénu se vztyčenou hlavou. Bodejť by ne, za Viktorii odehrál 372 soutěžních zápasů, v nichž zaznamenal 50 gólů. A co vše to přineslo? Čtyři mistrovské tituly, jeden tuzemský pohár a dva domácí Superpoháry, s tím, že si hned třikrát zahrál základní skupinu Ligy mistrů.

"Milanovi bych chtěl srdečně poděkovat za ty dlouhé roky, které ve Viktorce odehrál. Bezpochyby měl velký podíl na úspěšné éře Viktorie, kterou jsme společně v posledních letech napsali. Vždy se v našem dresu rval o úspěch, byl a navždy zůstane jednou z důležitých postav viktoriánské rodiny. Roky ale nelze zastavit, a tak před Milanem nyní stojí další životní etapa. Já mu přeji jak hodně štěstí v novém angažmá na Slovácku, tak hlavně pevné zdraví a spokojenosti v životě osobním. U nás v Plzni ho vždy budeme vítat s otevřenou náručí," okomentoval odchod šestatřicetiletého veterána generální manažer západočeského vicemistra Adolf Šádek, jehož slova zazněla na webu fcviktoria.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.