Další oslabení pro Chelsea? Hrozí odchod dvou obránců

Další oslabení pro Chelsea? Hrozí odchod dvou obránců

V Chelsea je živo. Vedení klubu nyní už i s Petrem Čechem shání nového trenéra, který by měl převzít otěže po Mauriziu Sarrim. Co se týče posil, tak na tomto poli se žádné velké zázraky vzhledem k pozastaveným přestupům očekávat nedají. Zato směrem ven to může být ještě zajímavé. Po Edenu Hazardovi se totiž mluví ještě o dvou obráncích, kteří by mohli Stamford Bridge opustit.

Nejistou budoucnost v Londýně totiž mají Davide Zappacosta a Marcos Alonso. O jejich osudu ale s největší pravděpodobností rozhodne až nový kouč.

Sedmadvacetiletý Zappacosta přišel do Londýna před dvěma lety z FC Turín, kde strávil tři solidní sezony. Po příchodu do Anglie si nevedl vůbec zle. Sice nepatřil k nepostradatelným hráčům, přesto stihl nasbírat dvaadvacet prvoligových startů. V právě uplynulém ročníku už to ale bylo o poznání horší.

V lize se představil jen čtyřikrát, další tři starty přidal v domácích pohárech a v Evropské lize se fanouškům předvedl v deseti zápasech. Suma sumárum, žádná velká sláva. Na vině byly nejen zdravotní problémy, ale i horší výkony, které ho stály větší herní vytížení. Nyní pravý bek vyhlíží návrat do Serie A, kde by rád znovu nastartoval uvadající kariéru.

Život v britské metropoli se podle všeho zajídá i Alonsovi. Ten přitom oproti Zappacostovi patřil do základu, konkrétně na levou stranu defenzivy. V lize nastoupil k 31 zápasům, ve kterých dal dvě branky. Po dlouhých letech mimo Španělsko ale sní o návratu do vlasti. Nikoli však do Realu Madrid, jehož je odchovancem, ale do konkurenčního Atlétika.

Pokud by oba krajní zadáci skutečně odešli, byl by to pro obranu Chelsea poměrně vážný problém. Šanci by tak museli dostat hráči, kteří byli na hostování, nebo talentovaní borci z mládežnických výběrů.