Lampard: Jsem zde, abych pracoval tvrdě a přinesl Chelsea další úspěchy

Lampard:  Jsem zde, abych pracoval tvrdě a přinesl Chelsea další úspěchy

Chelsea vítá zpět svého ztraceného syna, který ji chyběl pouze pár let. První červencový čtvrtek potvrdili londýnský Blues příchod nového manažera Franka Lamparda, jenž na Stamford Bridge podepsal tříletou smlouvu do června 2022.

Jednačtyřicetiletý nástupce Maurizia Sarriho, jenž se v hráčské kariéře kromě Chelsea objevil také ve West Hamu, New Yorku City a Manchesteru City, sbíral první trenérské ostruhy v druholigovém Derby County.

Tým v jeho premiérové sezoně sahal po postupu do Premier League, ovšem ve finále play-off nakonec ztroskotalo na slavné birminghamské značce Aston Ville. Lampard, který už v minulosti napsal také pár dětských knih, se tak jako kormidelník uvedl velmi působivě.

A jaké byly jeho první dojmy z návratu do starého známého prostředí, v jehož barvách se mu během dlouhých třinácti let povedlo vyválčit hned 11 velkých trofejí?

"Jsem obrovsky pyšný na to, že se vracím do Chelsea jako hlavní trenér. Všichni vědí, jak moc tento klub miluji a co jsme společně prožili," uvedl na své úvodní tiskové konferenci někdejší reprezentant Albinu.

Premiéra na lavičce aktuálního vítěze Evropské ligy ho čeká již ve středu 10. července proti irským Bohemians. "Budu se každopádně koncentrovat jen na svojí práci a na přípravu na novou sezonu. Jsem zde, abych pracoval tvrdě a přinesl klubu další úspěchy. Už se nemohu dočkat, až začnu," doplni webem eurofotbal.cz citovaný stratég šestinásobného mistra země, jehož svěřence čekají v dohledné době i střety se St. Patrick, Kawasaki Frontale, Barcelonou nebo Readingem.