Stanciu: Chtěl jsem se rychle vrátit zpět do Evropy a ze Slavie jsem cítil, že o mě stojí

Stanciu: Chtěl jsem se rychle vrátit zpět do Evropy a ze Slavie jsem cítil, že o mě stojí

Rumunský reprezentační záložník se vrací do českého prostředí. Někdejší akvizice pražské Sparty bude v nové sezóně hájit barvy konkurenční Slavie, která za něj do Saúdské Arábie poslala více jak sto milionů korun. Pikantní přestup se rodil dlouho a i samotný hráč byl nakonec rád, že se vše vyřešilo ještě během přípravy.

Nicolae Stanciu se vrací do Prahy, ale mění adresu. Z Al-Ahlí zamířil do Vršovic, kde se na čtyři roky upsal Slavii. „Získali si mě zájmem o mě. To mě nejvíc motivovalo. O zájmu Slavie jsem se dozvěděl po konci sezóny. Během reprezentační přestávky jsem doufal, že se přestup uskuteční, protože jsem věděl, že mě klub opravdu chce. Bylo skvělé vidět, jak o mě celou dobu bojoval,“ prozradil rumunský legionář v rozhovoru pro Slavia.cz.

Jeho anabáze v Al-Ahlí nebyla příliš povedená a na povrch prosákly i informace, že měl klub problém i s plněním finančních závazků vůči hráči. „Nechci říkat, že bylo chybou jít do Saúdské Arábie, ale teď jsem rád, že jsem tady. Každá předchozí zkušenost mi pomohla v tom se stát hráčem, kterým jsem nyní. Chyběl mi Evropský fotbal a chtěl jsem se co nejdříve vrátit. Chtěl bych poděkovat Slavii za možnost, kterou mi dala,“ pokračoval zkušený záložník.

Svou roli sehrál i kouč sešívaných Jindřich Trpišovský, který několikrát naznačil, že o hráče skutečně stojí. „Poslali jsme si pár zpráv už před přestupem. To, že jsem mluvil s trenérem, mi také pomohlo v přestupu, protože jsem sem opravdu velmi chtěl přijít a pracovat s ním. On sám mi řekl, že mě v klubu chce. Byl mi v přestupu velmi nápomocný,“ dodal Stanciu, který se tak po krátké odmlce vrací na tuzemské trávníky. Slavii by měl ale pomoci také v boji o Ligu mistrů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.