Rada se pustil do Matouška: Tudy by mu cesta nevedla, musí změnit přístup a pracovat pro kolektiv

Rada se pustil do Matouška: Tudy by mu cesta nevedla, musí změnit přístup a pracovat pro kolektiv

Jednadvacetiletý slávista Jan Matoušek má za sebou druhé vystoupení v jabloneckém trikotu, které mu však příliš nevyšlo a proti druholigovému německému soupeři Arminii Bielefeld (0:4) vydržel na hřišti jen 60 minut, než ho střídal Dominik Pleštil.

Odchovanec Příbrami operoval na pravém křídle a zatímco ofenzivně předvedl pouze jednu akci, v defenzivě se mu vůbec nedařio a náběhy soupeře nezachytával.

Také proti si mládežnický reprezentant Česka vysloužil od kapitána Tomáše Hübschmana kritiku již na place. Co přesně na jeho adresu zaznělo? "Maty, nefandi. Hraješ jako patnáctiletej, prober se. Nikoho nemáš," čertil se na nováčka v severočeském mužstvu veterán ze Střelnice.

S názorem lídra kabiny souhlasil také hlavní trenér Petr Rada, který ocenil jeho schopnosti, ale zároveň přidal i konstruktivní pokárání. "Matouška jsem viděl v několika zápasech za Příbram. Některé rozhodl, třeba ten na Bohemce, jiné mu naopak nevyšly. Je to o práci, musí změnit přístup. Rychlost a driblink mu místo v sestavě nezaručí, musí makat, pracovat pro kolektiv. Maty je určitě nadstandardní hráč, má velké věci, ale my jsme tady zvyklí na náš fotbal nahoru dolů. Od krajních hráčů chceme i hodně práce dozadu, takže si na to musí zvyknout. Tudy by mu prostě cesta nevedla. Je rychlý, umí dát gól, ale musí pracovat i směrem dozadu. Chystám s novými hráči individuální pohovory o naší hře, bude se k tomu muset postavit," zakončil šéf jablonecké družiny, která se připravuje na předkolo Evropské ligy.

Už v sobotu 6. července čeká Jablonec v Bad Wimsbach Rapid Vídeň a Matoušek tak bude mít možnost nápravy velice rychle.