Jílek po nevydařené generálce: Chtěl bych, aby můj tým byl nebezpečnější, než v Rakousku ukazoval

Jílek po nevydařené generálce: Chtěl bych, aby můj tým byl nebezpečnější, než v Rakousku ukazoval

Před pár týdny přišel na Letnou s rolí vytouženého spasitele. Chce pomoci Spartě vrátit se na vrchol, ale hned od prvních minut s týmem tušil, že to bude běh na dlouhou trať. Přestože se trenér Václav Jílek snaží svůj nový klub připravit na novou sezónu, v přípravě se neprezentoval přesvědčivými výsledky. On sám ale zůstává pozitivní a věří, že se dařit bude.

Spartě se na soustředění v Rakousku nedařilo. Odjíždí s nepříliš dobrou vizitkou, neboť ve třech zápasech dokázala vstřelit pouhý jeden gól. „Cílem bylo vyhrát, což se nám nepodařilo. První poločas byl z naší strany lepší, ale musím poukázat na fakt, že naše nebezpečnost nebyla taková, jakou jsme si představovali. Když už jsme si nějaké šance vypracovali, tak se opět ukázalo, že naším největším problémem v přípravě je produktivita,“ hodnotil utkání kouč Jílek na Sparta.cz

„Do druhého poločasu nám už nějak došly síly, ale neřekl bych, že bychom byli špatně připraveni. Soupeř ale vystřídal celou jedenáctku a na nás to bylo znát. Po změně stran už jsme si moc šancí nepřipravili, vyjma toho závěru,“ pokračoval v hodnocení letenský kouč.

Svou premiéru v letenském dresu si odbyl také Ladislav Krejčí, který přišel před novou sezónou z druholigové Zbrojovky Brno. „Musím hlavně ocenit to, jak se s tím popral. Po dvou měsíční pauze kvůli zranění vletěl do rozjetého zápasu a určitě to pro něj nebylo jednoduché. Mě osobně překvapil, protože první doteky měl kvalitní a snažil se držet prostor. Na druhou stranu před brankou, kterou nám soupeř v závěru střelil, byla od něj taková lehká ztráta,“ dodal Jílek.