Vrba: Příprava byla krátká, přesto už mi chybí náš plný stadión. Těším se na podporu našich fans

Vrba: Příprava byla krátká, přesto už mi chybí náš plný stadión. Těším se na podporu našich fans

Viktoria Plzeň má před sebou další náročnou sezónou, před kterou si předsevzala, že by ráda bojovala o ligový titul a prokouslala se do Ligy mistrů. Generálku v Rakousku v sobotu zvládla, když porazila Ufu rozdílem jediné branky, kterou obstaral Lukáš Hejda. Podle obránce Luďka Pernici je tým dobře připravený.

První ligové klání odehraje Plzeň v sobotu 13. července od 19:30 hodin a obránce Pernica věří, že Viktoriáni odstartují sezónu úspěšně. „Proti Ufě jsme branku nedostali a do vážnějších šancí ji nepouštěli. Sami jsme byli nebezpeční. Příprava byla hrozně krátká, ale odehráli jsme dost zápasů a absolvovali soustředění ve skvělých podmínkách. Nemáme si na co stěžovat, jsme kvalitně připraveni,“ věří plzeňský stoper.

Spokojen s přípravou byl také kouč Pavel Vrba. „Hlavně jsem rád, že jsme soustředění absolvovali bez nějakého většího zranění. Dlouhodobě mimo hru je pouze Ekpai. V Rakousku jsme měli veškerý servis, který jsme potřebovali, navíc známé prostředí a kvalitní soupeře. Vše se stupňovalo a doufám, že to příští týden vygraduje doma s Olomoucí,“ připustil v rozhovoru pro klubové stránky kouč západočeského klubu, který uplynulou sezónu zakončil na druhém místě

„Doufám, že před zaplněným hledištěm v Plzni budeme hrát s pořádným drajvem. Od pondělí se na to začneme plně připravovat. Některé nové posily si o základní sestavu řekly. Máme před sebou ale ještě týden a stát se může cokoliv. Čeká nás velmi náročné období plné spousty ligových kol a doufejme, také zápasů v evropských pohárech. Je dobře, že máme široký kádr, hráči se budou moci protočit,“ směřuje Vrba svůj zrak už na začátek sezóny a první konfrontaci se Sigmou.