Budoucnost Komličenka? Setrvání v Boleslavi hodně ovlivní předkola Evropské ligy

Budoucnost Komličenka? Setrvání v Boleslavi hodně ovlivní předkola Evropské ligy

Mladá Boleslav by před novou sezónou jen nerada oslabovala, proto vedení mrzel odchod Tomáše Přikryla. Svou největší palebnou sílu Nikolaje Kommličenka zatím udržet dokázala, ale není jisté, zda jej nakonec nebude chtít prodat sama. Vše by mohlo záležet na tom, jak se středočeskému klubu bude dařit v předkole Evropské ligy.

Již za týden začíná česká nejvyšší soutěž, ve které by se Mladá Boleslav rád umístila v první šestce. Ambice má ale také v pohárové Evropě. I proto během léta pracovala na setrvání své největší útočné zbraně. Ruský snajpr Nikolaj Komličenko zatím klubové barvy neměnil, ale kolem jeho jména krouží celá řada zájemců.

„Jeho další osud záleží na vzájemné domluvě boleslavského klubu, hráčova manažera, případného zájemce o Komličenkovy služby a pochopitelně i postoji samotného hráče. Když přijde rekordní nabídka, nebudeme mu bránit v přestupu,“ nechal se již před měsícem slyšet prezident klubu Josef Dufek.

Svou roli by mohla sehrát i předkola Evropské ligy. Mladá Boleslav chce mít Komličenka k dispozici pro boj o prestižní milionářskou soutěž. Pokud by se však do skupinové fáze neprokousala, mohla by být k jeho prodeji svolnější. Vedení však věří, že osmý pokus o účast v hlavní fázi soutěže už dopadne úspěšně.