Šestá posila už klepe na letenské brány. Vyřešit by mohla i střeleckou bídu v přípravě

Šestá posila už klepe na letenské brány. Vyřešit by mohla i střeleckou bídu v přípravě

Letenská příprava v Rakousku poukázala na jasné nedostatky v koncovce. Během soustředění u našich jižních sousedů dokázala Sparta vstřelit pouhou jednu branku a před novou sezónou tak řeší otázku, zda nepřivést ještě jednoho útočníka do svých řad. Vedení klubu to má údajně v plánu v nejbližší době hodlá veřejnosti představit svou šestou posilu.

V posledních dnech se hojně spekuluje o příchodu talentovaného útočníka Martina Graiciara z Fiorentiny. Ve hře je prý roční hostování s možností opce. Dvacetiletý mladík je v hledáčku letenského celku delší dobu a vedení chce tak reagovat na početnou marodku v ofenzivě, která čítá Drchala, Pulkraba a Kadlece.

Nový kouč Sparty má aktuálně k dispozici pouze Kozáka a Tetteha, kteří se v přípravě příliš nečinili. Graiciar se měl původně k týmu připojit již během soustředění v Rakousku, ale vinou průtahů a jednání o podobě smlouvy se nakonec kmenový hráč Fiorentiny seznámí s novými spoluhráči jen několik dnů před startem nové sezóny.

Graiciar by tímto krokem mohl vsázet i na restart své kariéry, neboť v Itálii šanci prakticky nedostal. V jeho věku je vhodné, aby se těšil pravidelnému hernímu vytížení, které mu může Sparta nabídnout. V případě, že spolupráce bude fungovat, mohl by pražský klub po roce uplatnit opci a hráče si ponechat.