Neuer je zase o kousek blíže konci v Bayernu. Na vině je prý propast mezi zbytkem Evropy

Neuer je zase o kousek blíže konci v Bayernu. Na vině je prý propast mezi zbytkem Evropy

Bavorský gigant v posledních letech nemá ve své zemi konkurenci. V uplynulých sezónách se ho o ligový primát snažili připravit například Lipsko nebo Borussia Dortmund, ale Bayern si vždy dokázal poradit. Uplynulá sezóna nakonec dopadla dobře, což dokazuje triumf v Bundeslize a německém poháru DFB Pokal. Problém je ale v tom, že v Lize mistrů německý šampion strádá.

Bayern již až nezdravě dlouho sleduje španělské a anglické kluby, jak mu ukazují záda. V Lize mistrů se do finále nepodíval už pěkně dlouho. Zkušení veteráni pomalu dožívají a končí, což je případ Robbena či Ribéryho. Nyní se však zdá, že Allianz Arénu by mohla opustit i dlouholetá jednička Manuel Neuer. Podle slov svého agenta by k tomu mohlo dojít již během tohoto léta.

Německý legionář je prý nespokojen se současným stavem svého týmu a necítí v něm vítěznou mentalitu. Podle slov svého agenta Thomase Krotha Bayern zaspal několik let a stagnuje. To se projevuje především v konkurenci s evropskými giganty, kterým Bayern nedokáže konkurovat.

„Manuel je orientován na úspěch. Vidíme propast mezi čtyřmi nejlepšími anglickými kluby, ale i celky ze Španělska. Bayern zatím nedokázal nalézt řešení, jak být konkurenceschopný. Jisté je, že potřebuje nějaký nový impulz, aby se opět vrátil na vrchol. Manuel nechce skončit v roce 2021, kdy mu zde vyprší kontrakt, jako nezajímavé zboží. Stále patří k nejlepším brankářům na světě,“ nechal se slyšet Kroth v rozhovoru pro německé noviny Suddeutsche Zeitung.

„Jsme nyní ve fázi, kdy se musíme rozhodnout o jeho budoucnosti. Prodloužení smlouvy v Bayernu je také jedním z řešení, ale musíme cítit, že se tu může něco změnit. Není to tedy jedinou možností, kterou máme. Ve svých třiatřiceti letech má možná poslední šanci odejít do některého z elitních evropských velkoklubů,“ dodal agent Manuela Neuera.