O Bonym se přemýšlelo i za zdmi vršovického Edenu, turecké nabídce se však nepůjde vyrovnat

O Bonym se přemýšlelo i za zdmi vršovického Edenu, turecké nabídce se však nepůjde vyrovnat

Poslední tři ostrovní štace v Manchesteru City, Stoke City a Swansea City momentálně třicetiletému útočníkovi z Pobřeží slonoviny Bony Wilfriedovi nevyšly.

Byť v Al Arabi nezklamal a sedm startů a 568 poskytnutých minut přetavil v pět branek, někdejší kanonýr Sparty a Vitesse Arnhem by neměl pokračovat ani v katarské Stars League.

Aktuálně už je volný hráč a podle svého agenta má před sebou spoustu možností, s tím, že se psalo i o jeho možném návratu do české ligy, v souvislosti s níž byl spojován jak s letenskou Generali arénou, kde fotbalově vyrostl, tak s vršovickým Edenem.

O sešívané obci přiživl spekulace samotný místopředseda představenstva úřadujícího šampiona Tomáš Syrovátka. "I když hrál za Spartu a dal nám pár gólůp, Bonyho jsem vždy uznával. Bylo by hezké se s ním opět vidět," citoval funkcionáře portál ruik.cz.

Po Nicolae Stanciuovi by to pro rudého rivala byla druhá velká rána během pár dní a Trpišovského soubor možná opravdu gólového snajpra potřebuje.

Konkurence však přichází z tureckého prostředí. Tamní Trabzonspor má svalnatému Bonymu nabízet roční plat 2,5 milionu eur, což je asi 67 milionů korun a navíc podpisový bonus 1,1 milionu eur, čili přibližně 30 milionů korun, čemuž samozřejmě nemohou konkurovat ani na Sinobo Stadium.