Co považuje Čech za největší ocenění jeho práce?

Co považuje Čech za největší ocenění jeho práce?

Další velká postava slavné Brücknerovy éry ze začátku tohoto století pověsila mistrovské kopačky na hřebík. Petr Čech stál naposledy v bráně ve finále Evropské ligy, kde Arsenal podlehl Chelsea. Poslední sen „Big Peta“ zůstal nesplněn. Nejen o tom je obsáhlý rozhovor s českou brankářskou legendou, který přináší magazín Hattrick.

Co mj. Petr Čech řekl novinářům v posledních dnech kariéry?

Po prohraném finále EL: Převažovalo obrovské zklamání. Vím, že jsem pro úspěch udělal maximum, ale fotbal je týmový sport a jeden hráč v něm nic nezmůže. Tak to prostě chodí. Je konec.

O největší trofeji: Já si nejvíce cením toho, že jsem patnáct let odváděl v nejlepší lize na světě takové výkony, které jsem uměl a posbíral ta čistá konta. Člověku se může povést jeden zápas, druhý a další, může se podařit celá sezona, nebo i tři, ale pak skončí v zapomnění. Mně to vydrželo patnáct let a to považuji za největší ocenění mé práce.

O nejhorším gólu: Jeden z nejhloupějších, co jsem dostal, byl v dresu Sparty. Hráli jsme na Bohemians, střela z vápna sotva doletěla k bráně a já ji mezi nohama pustil do sítě. Takhle hloupě skončila moje rekordní série neprůstřelnosti, trvající přes devět set minut. I takové góly padají. Hodně omílaný je ten ze zápasu s Tureckem na EURO 2008, kdy mi míč vypadl z rukou, my dostali gól a následně vypadli. To slýchám pořád.

O největším týmovém vítězství: Finále Ligy mistrů, kdy jsme porazili Bayern na jeho hřišti. Nebo čtyři tituly v Premier League, případně hodně ceněné double s Chelsea v roce 2010. Na to se nezapomíná a těžko se vybírá jeden moment.

Celou řadu dalších odpovědí a názorů Petra Čecha najdete v obsáhlém rozhovoru v magazínu Hattrick. Ideální čtení do letní pohody!