Slovácko mi nabídlo lepší podmínky než Zlín, přiznal Petržela

Slovácko mi nabídlo lepší podmínky než Zlín, přiznal Petržela

Čerstvě šestatřicetiletý křídelník Milan Petržela sice začal letní přípravu pod Pavlem Vrbou, už pár dní ji ovšem absolvuje pod Martinem Svědíkem.

To, že by mohl být pro Slovácko velmi důležitým článekm, dokázal bývalý hráč Sparty či Augsburgu také v generálce na Fortuna:ligu proti Trenčínu (1:1), v níž přihrával na gól.

Po svém návratu do Uherského Hradiště si však stále zvyká na odlišný způsob hry. "Hraje se tady jinak," přiznal v rozhovoru pro iSport.cz navrátilec, jenž přitom nebyl daleko ani příchodu k zlínským Ševcům...

"Bylo to tak. Nešlo úplně o podmínky, každopádně je fakt, že Slovácko nabídlo lepší. Vedení i trenér o to dost stáli, snažili se mi ve všem vyjít vstříc. Řekl bych, že zájem Slovácka byl vřelejší. Šlo si za tím víc. Od Zlína to bylo takové vlažnější. Bral jsem to tak, že klubu něco dlužím. Dal mi šanci nakouknout do ligy a povedlo se mi odsud jít ještě výš. Chtěl jsem jít zpátky, abych mohl předat klukům zkušenosti, které jsem nasbíral," vysvětlil svůj krok na serveru isport.blesk.cz dnes již bývalý kolega Limberského, Řezníka či Hubníka.

Nesporné vazby však má také ke krajskému rivalovi z moravské Letné. "Určitě. Už proto, že je tam Zdena Grygera a Tomáš Poznar. Byli jsme v kontaktu, jednání probíhala. Ale jsem rád, že jsem ve Slovácku. Tady jsem začínal a chtěl bych i skončit. Budu bydlet v Hradišti, abych nemusel moc dojíždět. To není pro sportovce ideální. Vezmu si sem rodinku. Smlouvu mám na dva roky. Budu makat naplno, abych splnil to, co do mě Slovácko vložilo. Možná se pak vrátím do Plzně nebo se usadím tu. Příbuzné mám ve Vyškově, budou to mít blíž. Na zápasy jezdí rádi. Určitě přivítali, že jsem šel sem. Patnáct dvacet lidí od nás určitě bude na každém domácím utkání," pokračoval na stránkách Deníku Sport Petržela.

První ostrý zápas nového ročníku 2019/2020 čeká Petrželu na Spartě a to již za necelý týden.