Premiéru proti Slavii Csaplár vítá: Je to nádherný start, přijede mistr ligy, bude plný dům. Jak chcete začít líp?

Premiéru proti Slavii Csaplár vítá: Je to nádherný start, přijede mistr ligy, bude plný dům. Jak chcete začít líp?

Zlín má za sebou úspěšnou generálku na ligu proti Senici (3:0) a všechny své síly nyní bude upírat na patnáctý červencový den, kdy vstoupí do nového ročníku duelem proti úřadujícím šampionům z vršovického Edenu.

Hlavní trenér Josef Csaplár podobnou těžkou zkoušku hned na úvod vítá. "Je to nádherný start. Přijede mistr ligy, bude plný dům. Jak chcete začít líp?," zářil bývalý stratég Žižkova, Liberce či Příbrami, jehož slova vyšla na idnes.cz.

O sestavě na už má jasno i týden předem. "Kdybych vzal tužku, napsal ji na papír, bude mít stejnou podobu jako za týden," pokračoval na idnes.cz nadřízený Jiráčka, Železníka či Poznara, jenž však neprozradil, zda bude mezi třemi tyčemi Stanislav Dostál, nebo Matej Rakovan.

V jeho kádru navíc stále může dojít hned k několika změnám. Protože je dlouhodobě mimo zraněný Lukáš Vraštil, Ševci hledají nového stopera a spekulace vedou například k Ukrajinci Olexandru Azackém z Baníku Ostrava. "Vraštilovo zranění nás dost zasáhlo. Rok bude mimo. Moc jsem ho neznal, ale když jsem ho poznal, líbil se mi. Byl schopný hrát na různých postech," smutnil idnes.cz citovaný šéf zlínské lavičky.

Změnami projde také útok. Novou práci si mohou hledat Alexander Jakubov i Pavel Vyhnal. "Teď máme jediného útočník Fantiše. Ale Poznar už trénuje naplno. Prověří nás liga. Nejprve dostanou šanci ti, kteří tady jsou. Na případné posílení bude do září dost času. Zajímavé hráče jsem viděl například v dresu Senice," navnadil šestapadesátiletý odborník, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.