Straka do MFK nalákal oporu Varnsdorfu a nejvyššího stopera ligy budou mít v Karviné

Straka do MFK nalákal oporu Varnsdorfu a nejvyššího stopera ligy budou mít v Karviné

Hlavní kouč MFK Karviná František Straka označil letní přípravu za brutálně krátkou, s tím, že by potřeboval ještě další tři týdny. Své svěřence však pochválil - podle jeho slov makali, rvali se a do posledního člena kádru pracovali na maximum.

Mezi novými tvářemi mužstva, které si v létě připsalo tři výhry, jsou jak Michal Petráň, Gigli Ndefe, Daniel Stropek, Matúš Čonka a Marek Hanousek, tak Martin Koučil.

Více než dvoumetrový střední obránce druholigového Varnsdorfu uspěl na testech a v Karviné podepsal dvouletou smlouvu do léta 2021, s tím, že v novém prostředí bude nosit číslo 4.

Vedení se tak po Stropkovi ze Sokolova podařilo přivést během léta hned dva střední obránce. "Bohužel Pavel Dreksa je stále mimo a nevíme, kdy bude připravený. Martin k nám přichází na přestup, podepsali jsme s ním dvouletou smlouvu. Je to vysoký střední obránce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, navíc náš kraj moc dobře zná. To je určitě plus," pronesl sportovní ředitel Lubomír Vlk, jehož slova zazněla na webu mfkkarvina.cz.

Osmadvacetiletý dchovanec Jablonce, který v minulosti působil také v Baníku a Liberci, tak zažije čtvrté prvoligové angažmá, s tím, že se mezi elitu vrací po více než roce a půl. "Jsem rád, že jsem zpátky v prvoligovém klubu. To je pro mě dobře, navíc se vracím do známého regionu," připomněl na stránkách mfkkarvina.cz vytáhlý defenzivní specialista.

A jeho ambice pro příští týdny a měsíce? "Rád bych samozřejmě pravidelně hrával, dal nějaký gól, ale hlavně chci pomoct týmu. To je nejdůležitější," zakončil. robustní zadák, jenž dorostl do výšky 202 centimetrů.