Cítím, že nyní je ta správná doba k tomu, aby se Ayong spojil s Duklou, míní dejvický sportovní ředitel

Cítím, že nyní je ta správná doba k tomu, aby se Ayong spojil s Duklou, míní dejvický sportovní ředitel

Čerstvě druholigová Dukla podepsala na tři roky jednadvacetiletého útočníka kamerunského původu Karstena Ayonga, jenž nedávno usiloval o smlouvu v prvoligovém Dynamu České Budějovice.

Proč vsadil dejvický celek právě na tohoto mladíka? "Znám fotbalový vývoj Karstena velmi dobře, sleduji ho již několik let. Využil jsem příležitosti, že v Dunajské Stredě na vlastní žádost ukončil smlouvu a stal se volným hráčem. Já cítím, že nyní je ta správná doba k tomu, aby se Karsten spojil s FK Dukla Praha. Je to na svůj věk velmi vyspělý hráč, má české občanství a pro zajímavost mluví dalšími sedmi světovými jazyky. Znám velmi dobře jeho fotbalové kvality a jsem přesvědčen, že pro náš tým bude posilou do ofenzívy. Je to klasický důrazný a rychlý střední útočník. Tímto mu přeji v našem klubu hodně úspěchů. S naším klubem podepsal dlouhodobou smlouvu a má zde splněny všechny podmínky k jeho dalšímu rozvoji," uvedl na webu fkdukla.cz nový sportovní ředitel Pavel Vandas.

A co první dojmy samotného borce? "V Dunajské Stredě jsem ukončil smlouvu. Dohodly jsme se tak obě strany po ne úplně vydařeném půlročním angažmá. Agent mi pak řekl, že by Dukla měla zájem. Když jsem dostal tuhle nabídku, tak už jsem ani o žádné jiné neuvažoval. Dukla je prostě Dukla a všichni známe její historii. Řekl jsem si, že přijdu a klubu pomůžu, jak nejvíc budu moct a předvedu co ve mně je. Vím, že klub má své ambice," pokračoval ofenzivně laděný fotbalista, jenž v minulosti prošel Slavií, Příbramí i Českými Budějovicemi a mihl se také v polském Piastu Gliwice.

Ayong působí v Česku od svých dvanácti let. "Z Příbrami jsem odcházel do zahraničí - byl jsem v Polsku na půl roku a taky na Slovensku. Ještě před tím, než jsem šel do Polska, jsem měl možnost jít do Anglie, ale tam se ten přestup nějak nepovedl. A teď jsem tady v Dukle," uzavřel stránkami fkdukla.cz citovaná nová akvizice tradiční pražské značky, na jejíž trenéské lavičce sedí Roman Skuhravý.