Suchý: Augsburg mi dával největší smysl, z každého slova bylo znát, jak moc mě chtějí

Suchý: Augsburg mi dával největší smysl, z každého slova bylo znát, jak moc mě chtějí

Český reprezentační obránce Marek Suchý už si nového chlebodárce vybral. S bohatými zkušenostmi z Ruska a švýcarské Basileje se nakonec na dva roky upsal budnesligovému Augsburgu, kde působí i další český legionář Jan Morávek. Dal tak přednost dalším lákavým nabídkám z Německa, Itálie či Turecka.

Posledních pět let strávil Suchý v Basileji, kde si postupem času získal i kapitánskou pásku a stal se klíčovou tváří týmu. Ve svých jednatřiceti letech pocítil, že je možná již poslední šance zkusit štěstí ve věhlasnější soutěži. „Chtěl jsem si vyzkoušet angažmá v jedné z top pěti evropských soutěží. Samozřejmě nebylo snadné najít místo, které bude kvalitou života konkurovat v Basileji. Augsburg ale v mých očích splňuje úplně všechno,“ nechal se slyšet český obránce.

Přechod na novou adresu bude pro samotného hráče velkou změnou, neboť v Basileji byl zvyklý hrát pravidelně evropské poháry, zatímco Augsburg poslední sezónu skončil až patnáctý. „Jakékoliv zápasy v evropských pohárech jsou samozřejmě sportovním svátkem, na druhou stranu Bundesliga nabízí velké množství týmů, které by v rámci obou evropských soutěžích hrály velmi důstojnou roli. Kvalitou, nasazením, diváckou kulisou i mediálním pokrytím budeme hrát prakticky každý týden zápas srovnatelný s duely v Evropě," pokračoval Suchý bezprostředně po podpisu v rozhovoru na klubovém webu Augsburgu.

A čím si ho tento německý klub získal? Podle jeho slov to bylo nejen politikou, ale i zájmem, který o něj měl. „Bundesligu zde hrají nepřetržitě od roku 2011 a na tom samozřejmě nechtějí v klubu nic měnit. Líbí se mi jejich filozofie postupných cílů. Nyní probíhají investice do hlavního stadiónu i mládežnické akademie, klub se chce dlouhodobě zařadit mezi tradiční a vážené bundesligové týmy. Augsburg mi dával jednoduše největší smysl, osobní setkání s lidmi z klubu mi správnost rozhodnutí pouze potvrdilo. Z každého slova bylo znát, jak moc mě chtějí. Znali veškeré mé statistiky, mluvili s lidmi v Basileji i v Rusku. Jsem rád, že očividně dostali všude pozitivní reference,“ dodal s úsměvem zkušený obránce.