Félix: Věřím, že nás čeká skvělý ročník a já budu hvězdou Atlétika

Félix: Věřím, že nás čeká skvělý ročník a já budu hvězdou Atlétika

Ostře sledovaný mladý Portugalec Joao Félix má za sebou první mediální den na madridském Wanda Metropolitano, kam se přesunul z Benfiky Lisabon za 126 milionů eur.

Teenager si mohl vybírat z celé řady atraktivních nabídek, chtěli ho také představitelé Realu Madrid, Manchesteru City, Manchesteru United i Realu Madrid. Proč nakonec vsadil na o něco skromnější klub, který už léta vede Argentinec Diego Simeone?

"Jsem moc šťastný. Každý chce hrát v nejlepších týmech na světě a Atlético je jedním z nich. Pár klubů o mě mělo zájem, ale já si vybral právě Atlético. Líbilo se mi nejvíc a stejně tak jde o klub, který má pro můj rozvoj nejlepší podmínky," uvedl webem sport.sk citovaný nový kolega Oblaka, Lemara, Moraty, Kokeho a spol.

"Dostal jsem šanci a jsem tu proto, abych do toho dal všechno. Je to klub, na který jsem se v LaLize často díval. Sledoval jsem, když ovládl LaLigu i Evropskou ligu. Také jsem koukal i na obě neúspěšné finále Ligy mistrů," připomněl Félix, jehož slova vyšla na serveru sport.sk.

Nálepku "nový Cristiano Ronaldo" ale slyší nerad. "CR7 je skvělý hráč. V současnosti nejlepší na světě a možná nejlepší všech dob. Když jsme se potkali v reprezentaci, hodně mi o Madridu povídal. Město se mu moc líbí. Ale jsem tu proto, abych napsal vlastní příběh. Já jsem Joao Félix. Cristiano je Cristiano. Chci být sám sebou," doplnil devatenáctiletý mladík.

Sebevědomí mu nechybí už teď. "Jsem tady, abych udělal pro nový klub maximum a otiskl do něj vlastní příběh. Tlak necítím. Trochu jsem se odstřihl od všeho. Nic nečtu, ani nesleduju, dělám jen svou práci. Chci udělat vše, abych byl pro tým prospěšný a užitečný. Snad se mi bude dařit. Věřím, že nás čeká skvělý ročník a já budu hvězdou Atlétika," citoval portál sport.sk slova mladé hvězdičky.

Ačkoliv je stále náctiletý, očekávání budou obrovská. "Věk některé věci ovlivňuje, ale jsem dsotatečně vyzrálý, abych této situaci čelil. Vím, co to znamená být ve velkoklubu. Každý říká, že i když mi je jen 19 let, nevypadám na to. S tím souhlasím, takže mám pocit, že to nebude problém. Vím, že fanoušci jsou tu vždy pro tým a hráče a to je dobrý pocit. Nebudu slibovat žádná čísla. To by neměl dělat nikdo," uzavřel na stránkách sport.sk Félix.