Australský Perth čeká příval turistů, ve městě se dlouhodobě zdrží hvězdy Manchesteru United

Australský Perth čeká příval turistů, ve městě se dlouhodobě zdrží hvězdy Manchesteru United

Dvacetinásobný šampion Premier League, jehož domovem je rudá strana Manchesteru a tamní divadlo snů Old Trafford, přiletěl v úterý na desetidenní soustředění do australského Perthu.

U protinožců čeká na Pogbu, Lukakua a spol. tábor pro děti, gol i dva přípravné duely na Optus Stadium. 13. července je vyzve Perth Glory a o čtyři dny později Leeds United.

Z návštěvy Rudých ďáblů, které čeká po australské misi cesta do Singapuru, budou mít prospěch také hostitelé. Odhaduje se, že do města díky nim zavítá více než 20 tisíc turistů, převážně z Velké Británie.

"Fanoušci se nepřijdou podívat jen na fotbal. Dorazí s rodinami, budou nakupovat, půjdou do místních restaurací a jednouše u nás stráví příjemnou dovolenou," citoval web sport.sk slova premiéra Západní Austrálie Marka McGowana.

Ekonomický přínos a důvod, proč zavítal ostrovní gigant právě do Perthu, však dále nechtěl rozebírat. "Pokud bychom to zveřejnili, poskytli bychom výhodu budoucím zájemcům. Takové věci vždy bývají obchodním tajemstvím," vzkázal McGowan, jehož slova vyšla na sport.sk.

Ještě do konce července narazí družina Ole Gunnar Solskjaera na Inter Milán, Tottenham Hotspur a Kristiansund.