Proč už není ve Slavii? Tuším, že šlo o finanční požadavky Liberce, hlásí smířlivě Nguyen

Proč už není ve Slavii? Tuším, že šlo o finanční požadavky Liberce, hlásí smířlivě Nguyen

Filip Nguyen? Liberecký ředitel Libor Kleibl uvedl, že každý je nahraditelný a severočeský klub už to v minulosti dokázal nejednou. 

Hlavní kouč Pavel Hoftych naopak věří, že pro Slovan ještě odvede kus práce a že ho podještědský celek vypustí do světa až bude ten pravý čas.

Sám skvěle hodnocený šestadvacetiletý brankář potvrdil, že se opravdu jednalo se Slavií. "Dopadlo to tak, že jsem zůstal v Liberci. Jednání proběhla, ale ani nevím, kde se zadrhla. Tuším, že šlo o finanční požadavky. Z vedení se mnou o ničem nikdo nemluvil, bližší informace tedy nemám. Zajímalo mě v podstatě jen to, jestli přestup dopadne, nebo ne. Nedopadl a tak se dál soustředím na Slovan," uvedl na webu iSport.cz kolega Potočného, Karafiáta, Mary a spol.

Zájem sešívaného šampiona však šestadvacetiletého strážce svatyně s minulostí ve Spartě či Vlašimi nepochyně zahřál. "Všichni jsme viděli, co Slavia v minulé sezoně nejen na domácí scéně dokázala. Potěšilo mě to. Byl by to pro mě určitě sportovně posun dopředu. S Jindřichem Trpišovským jsem v kontaktu vůbec nebyl, ale bavil jsem se s trenéry brankářů. Nastínili mi nějaký jejich plán. Byl zajímavý, ale z nějakého důvodu přestup nedopadl a jsem stále hráč Liberce," zopakovala jednička Slovanu, jejíž slova vyšla v Deníku Sport.

Protože je konec přestupového okna až v září, situace by se ještě mohla klidně změnit. "Domlouval jsem se s manažerem, ať mi řekne, až když bude mít nějaký klub opravdový zájem a bude ochotný zaplatit peníze. V tu chvíli mi dá vědět, ale do té doby by mi s tím jen motal hlavu. Chci se soustředit na Liberec a jednání stejně nemohu ovlivnit," uzavřel na stránkách Deníku Sport svěřenec kouče gólmanů Marka Čecha, jenž svého času vyhnal do Skotska o dva roky staršího Václava Hladkého.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.