Sýkora teď řadí Jablonec výš než Liberec: Chci být vidět a všem ve Slavii dokázat, že na to mám

Sýkora teď řadí Jablonec výš než Liberec: Chci být vidět a všem ve Slavii dokázat, že na to mám

Pětadvacetiletý defenzivní univerzál Jan Sýkora patří Slavii, ale v poslední době se pohybuje výhradně na severu Čech. Zatímco na jaře byl zapůjčen ve Slovanu Liberec, následující soutěžní ročník by měl strávit v barvách konkurenčního souseda z Jablonce.

To vše i přesto, že mu dnes již bývalý stratég Slovanu Zsolt Hornyák doporučoval, že by měl ještě setrvat na stadionu U Nisy. "Nevím, co tím myslel nebo sledoval. Bral jsem to jako jeho názor, jak mě za ty tři měsíce poznal. Ale nemyslím si, že bylo na místě mě takhle hodnotit, říkat, co je pro mě dobré a co špatné. To jsem si musel vyhodnotit sám," upozornil v interview pro isport.blesk.cz desetinásobný reprezentant Česka.

Proč tedy upřednostnil Střelnici a nezůstal u sousedů, kde už měl nějaké zázemí? "Do Jablonce mě chtěli majitel klubu i trenér. Navíc když se podívám na poslední tři sezony, Jablonec byl vždycky v první čtyřce, minulou sezonu hrál výborně i v Evropě, má kvalitní kádr. Z těchto důvodů mi Jablonec vyšel jako dobrá volba. Řadím ho momentálně výš," ozřejmil na stránkách Sportu bývalý hráč Sparty, Brna či Viktorie Plzeň, ve které se vyvíjel v letech 2008 - 2011.

Sýkora navíc stále nevzdal boj o své místo na slávistickém slunci. Nemrzelo ho, že nedostal od realizačního týmu šanci absolvovat letní přípravu se svým kmenovým chlebodárcem? "Nejdřív jo, lhal bych, kdybych řekl, že ne. Chtěl jsem se o to ve Slavii poprat. Ale na druhou stranu jsem byl rád, že jsem mohl být hned od začátku v Jablonci, který o mě měl zájem, a připravovat se s týmem. Chci teď odevzdat maximum tady a zároveň všem ve Slavii dokázat, že na to mám. Chci hrát stabilně dobře a být vidět," zakončil sebevědomý svěřenec Petra Rady, jehož názor vyšel v Deníku Sport.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.