O Puškáčovi jsem byl přesvědčený, že bude naším útočníkem číslo 1, přiznal trenér Bohemians

O Puškáčovi jsem byl přesvědčený, že bude naším útočníkem číslo 1, přiznal trenér Bohemians

Kouč Bohemians 1905 Martin Hašek, jehož svěřence zajíždí v prvním kole Fortuna:ligy na horkou jabloneckou půdu, by rád pokračoval v praktikování rozestavení 3-4-3. Minimálně ve většině zápasů venku a v některých duelech před domácím publikem ve Vršovicích.

V takovém případě se s novou posilou Jakubem Podaným počítá na pozici levého halvbeka. "Je hodně rychlý a běžecky skvěle připravený, navíc má vynikající centry. Máme chronické problémy se střílením gólů a Kuba nám v tom může pomoct," lebedil si někdejší stratég Sparty, Pardubic či Vlašimi, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Letní příprava Klokanům příliš pozitivních výsledků nepřinesla a kouč proto bude dbát na defenzívu ještě více. Tím spíš, že 13 inkasovaných branek v pěti přípravných duelech považuje za příliš. "Pořád však záleží na úhlu pohledu. Dávali jsme prostor všem hráčům, často jsme je protáčeli po poločasech. Získali jsme zpětnou vazbu v tom smyslu, že když nepostavíme to, o čem si myslíme, že je nejlepší, naše síla směrem do defenzivy je citelně slabší. Kdybychom v generálce proti Linci neprostřídali celý mančaft, jsem přesvědčený, že bychom místo porážky 1:2 vyhráli s nulou. I tak je to pro nás vykřičník," přiznal na portálu isport.blesk.cz nadřízený Vacka, Fryštáka, Hronka či Jindřiška.

Jisté je, že na nejsilnější možnou sestavu si budou muset Klokani ještě nějaký čas počkat. Střet s Jabloncem například nestihne hned 6 hráčů. "Nový brankář Le Giang nenastoupil do přípravy kvůli zlomené klíční kosti, s kotníkem marodí obránce Dostál a zlomeninu v oblasti palce u nohy má Puškáč. Přitom jsem o něm byl přesvědčený, že bude naším útočníkem číslo jedna. Drobné svalové problémy mají obránci Krch s Vondrou a záložník Rada se v generálce srazil se spoluhráčem Hůlkou. Kuba Rada měl tržnou ránu a oko zalité krví – před úterním focením jsem ho potkal v Ďolíčku na chodbě a už vidí. Zraněných máme hodně, přesto budeme v pátek schopní postavit konkurenceschopnou a smysluplnou jedenáctku," doplnil ve Sportu devětačtyřicetiletý odborník.

A jaké budou mít v Ďolíčku ambice? "Nebudu říkat, že chceme skončit do šestého místa a hrát ve skupině o titul: nevadilo by nám to, ale nepovažuju za reálné si takový cíl dávat. V minulé sezoně jsme skončili jedenáctí a málem jsme se v tom bahně utopili, tohle už nechceme opakovat. Tento cíl můžeme považovat za oficiálně vyhlášený. Pokud skončíme do desátého místa, bude to znamenat, že jsme aktivní účastníci bojů o evropské poháry, což je taková mrkvička, která nám visí před očima. Otevíráme na ni pusinku a rádi bychom si někdy v budoucnu kousli. Čím dřív, tím líp," uzavřel na stránkách Deníku Sport mladší bratr hokejové legendy Dominika Haška.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.