Bale stojí na rozcestí: Bayern mu nabízí možnost restartovat kariéru, Číňané zase zajímavý plat

Bale stojí na rozcestí: Bayern mu nabízí možnost restartovat kariéru, Číňané zase zajímavý plat

Velšský legionář Gareth Bale stále nemá vyjasněné, jaký dres bude oblékat v nadcházející sezóně. V Realu Madrid by mohl zůstat jen tehdy, pokud dokáže přesvědčit staronového kouče Zinedina Zidana o svých schopnostech. Zdá se to však nepravděpodobné, proto se nabízí dvojí řešení. Zájem o jeho služby projevuje Bayern Mnichov, ale také i klub z Číny.

Bavorský gigant se na hráčském trhu porozhlíží po nových křídlech, neboť klub po dlouhé a věrné službě opustili Robben a Ribéry. Gareth Bale je dnou z variant, ale bundesligový mistr si chce někdejší tvář Tottenhamu nejprve oťuknout formou hostování s možností opce. To se však Bílému baletu příliš nezamlouvá, neboť peníze z prodeje by mohl otočit do dalšího zbrojení.

Bale má v Madridu platný kontrakt až do roku 2022, ale již několikrát mu bylo naznačeno, aby si hledal nové zázemí. Jedna taková nabídka přišla na Santiago Bernabéu až z daleké Číny. Pro hráče by to znamenalo hlubší vytracení z povědomí veřejnosti, ale na plat by si rozhodně stěžovat nemohl. Právě i stávající mzda mnohé zájemce odrazuje, neboť je nepravděpodobné, že by Bale přistoupil na jeho razantní snížení.

Podle španělské televizní stanice El Chirinquito láká Balea jeden nejmenovaný čínský klub. Hlavní motivací k podpisu by měl být právě plat, neboť mu údajně nabízí téměř 70 milionů ročně. Problémem je ale požadavek čínského klubu, které už nechce platit za přestup a požaduje hráče dostat zdarma. To se samozřejmě Bílému baletu ani za mák nezamlouvá.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.