Luiz: Je to skvělé tu mít zase Lamparda a Čecha. Jen ikony mohou chápat DNA tohoto klubu

Luiz: Je to skvělé tu mít zase Lamparda a Čecha. Jen ikony mohou chápat DNA tohoto klubu

Chelsea po konci uplynulé sezóny vyměnila tvář na trenérském postu a v kabině zatím pějí oslavné ódy nad novým stratégem. Stal se jim podle mnohých spekulací Frank Lampard, který podstatnou část své hráčské kariéry strávil právě na Stamford Bridge. Podle hráčů není nikdo vhodnější, kdo by mohl klub vrátit na vrchol.

Zkušený brazilský obránce David Luiz kvituje nejen angažování Lamparda, ale i příchod Petra Čecha, který před pár týdny ukončil hráčskou kariéru v barvách konkurenčního Arsenalu. Oba si pamatuje ještě z dob, kdy s nimi seděl v jedné kabině a připravoval se na náročné zápasy.

„Je skvělé je tu opět vidět. Lampard je muž na správném místě. Je to někdo, kdo ví, co to znamená být v Chelsea. Dokonale chápe DNA tohoto klubu. Zatím se nám pod ním pracuje dobře a každá konverzace s ním byla přínosem,“ přiznal Luiz v rozhovoru pro klubové stránky.

Vůbec mu nevadí, že jeho bývalý týmový parťák je nyní jeho šéfem. Vlastně se zdá, že je tímto tahem, které vedení před pár dny uskutečnilo, ohromen. „Lampard je nyní našim vůdcem a bude se snažit udělat vše, co bude v jeho silách. Když byl ještě hráčem, už tehdy z něj byla cítit vůdčí osobnost. Uměl se rozhodovat a vést. Teď je na nás, abychom mu pomohli vybudovat ducha a filozofii kolem tohoto klubu,“ pokračoval brazilský obránce.

„Je skvělé, že se hráči, kteří tu zažili skvělé časy, vrací. Lampard bude dobrým manažerem, jen mu musíme dát čas. I návrat Petra Čecha je pro klub výborným impulzem. Když zavřu oči, jakoby by ani nikdy neodešli, jen na sobě nyní už nemají dresy, ale obleky a kravaty,“ dodal Luiz s úsměvem ve tváři.