Bakoš dostal cenné rady i od kolegy Horvátha: Vrbovi chci nabídnout svoje myšlenky

Bakoš dostal cenné rady i od kolegy Horvátha:  Vrbovi chci nabídnout svoje myšlenky

Když byl ještě Marek Bakoš profesionální fotbalista, v barvách Viktorie Plzeň vybojoval několik trofejí a na evropské scéně prožil pár výživných poutí. Zažije podobné úspěchy v nové roli jakožto trenér, přesněji řečeno nynější asistent Pavla Vrby?

"Pokud si úspěch zasloužím, najde si mě," uvedl v interview pro magazín Gól někdejší slovenský reprezentant s minulostí v Žilině či Liberci.

Na nové asistentské pozici v Doosan aréně se stále rozkoukává. "S prvním dnem letní přípravy mi začala nová životní etapa. V roli asistenta se rozkoukávám. Sžívám se s ní pomalu, je to pro mě obrovská změna. Když sezona vrcholila, řešil jsem, jestli nemám ještě pokračovat. Zvažoval jsem také, že si dám pár měsíců volno. Nakonec mě oslovil s nabídkou trenér Vrba. Je můj osudový kouč. Vedl mě v Púchově, kdy mi bylo jedenadvacet, oťukával mě, když působil v Žilině. Pak jsme se setkali v Plzni, naše spolupráce bude pokračovat dál. Potkalo mě to nejlepší, co mohlo. Je pro mě velkým učitelem. Budu se snažit od něj co nejvíc pochytit. Na druhou stranu mu chci nabídnout svoje myšlenky," prozradil na stránkách Gólů nynější nadřízený Limberského, Hubníka, Krmenčíka a spol.

Svou novou profesi rozebíral také s dalším někdejším spoluhráčem Pavlem Horváthem, jenž v ČFL béčko Viktorie. "Nebudu lhát, první dny byly divné. Měsíc předtím jsem byl v kabině, s Limbou a dalšími, byla legrace. Najednou jsem vklouzl do jiné role. I pro kluky je zvláštní, že jsem přešel na druhou stranu řeky. Možná i trochu legrační. Postupně si zvykají. Ale já se neměním. Nikdy jsem si na nic nehrál, stejného módu se budu držet dál. Přechod na lavičku jsem konzultoval s Pavlem Horváthem, který se po konci kariéry také vrhnul na trenéřinu. Dostal jsem od něj cenné rady, budu se jimi řídit," doplnil Bakoš, jehož slova nabídl portál gol.cz.

Z trenéřiny je po pár týdnech nadšený a to zatím Fortuna:liga ani nepropukla. "Sám jsem zvědavý, jaký budu trenér. Je úplně jiné stát za postranní čárou, než běhat po hřišti. Trenéřina mě ale strašně chytla. Jsou sice fáze, kdy si říkám, že jsem možná ještě mohl chvíli hrát. Když je trénink, je pro mě zvláštní, že už nejsem mezi klukama. Ale že bych se chtěl vrátit, to ne. Vlastně ani nemám čas nad tím přemýšlet, mám spoustu práce. Mnohem víc, než jsem míval jako hráč. Také pomalu bilancuju. Občas si pouštím sestřihy svých gólů, mám jich na flešce 80 procent. Sleduju je ale také z trenérského pohledu. Jak jsem je vstřelil, co jsem při udělal dobře. Využiju to při trenéřině," zakončil v rozhovoru pro gol.cz šestatřicetiletý účeň na západočeské lavičce.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.