Trávník oceňuje Jílkův styl s vysokým presinkem a žádným alibistickým rozehráváním do stran nebo dozadu

Trávník oceňuje Jílkův styl s vysokým presinkem a žádným alibistickým rozehráváním do stran nebo dozadu

Pětinásobný reprezentant Michal Trávník mohl jít dle svých slov do Sparty již před čtyřmi lety, nakonec však zvolil jablonecký mezistupeň a na Letnou tak přichází podstatně zkušenější.

V Generali aréně navíc potkal i pár starých známých. "Je tady brankář Milan Heča, kterého pamatuji ještě ze Slovácka, prošel jsem dvěma týmy Lvíčat. Z toho prvního je Martin Frýdek a Venca Kadlec, z druhého pak Michal Sáček nebo Martin Hašek," ozřejmil na webu gol.cz odchovanec Slovácka.

V české metropoli by měl zastávat roli klasické desítky. "Můžeme hrát jak na jednu desítku, tak třeba i na dvě nebo i tři vedle sebe. Záleží na konkrétním rozestavění týmu. V minulé sezoně mi desítka v Jablonci seděla a nebránil bych se jí ani ve Spartě," přednesl v interview pro magazín Gól pětadvacetiletý středopolař.

Tréninkové jednotky na nové adresy ho nepřekvapily. "Trenéra Jílka jsem znal z jedenadvacítky, takže jsem věděl, co od hráčů vyžaduje – především vysoký presink, hrát přímočaře dopředu, ne žádné alibistické rozehrávání do stran nebo dozadu. Tím pádem jsem také měl představu, do čeho jdu," doplnil 175 centimetrů vysoký borec, jehož slova vyšla na stránkách gol.cz.

Jak je připraven na soutěžní boje po pouhém jednom měsici, na což nebyli čeští hráči dosud zvyklí? "Prvních 14 dnů bylo kondičně hodně náročných, druhá polovina už byla spíš o herním vyladění týmu. Zatím nám to v přípravných zápasech moc nepadá, snad to bude v těch ligových mnohem lepší," zaznělo z úst Trávníka.

V prvních dvou kolech přijedou na Letnou jeho dva bývalí chlebodárci a sice Slovácko a Jablonec. Co od těchto pikantních duelů čeká? Rozhodně s nikým nebude mít slitování. "Od Sparty se očekává vždycky stoprocentní bodový zisk, a když hrajeme v prvních dvou kolech dvakrát za sebou doma, tak o to víc," uzavřel na portálu gol.cz kolega Kangy, Dočkala, Karlssona a spol.