Özil do Turecka? Istanbulský gigant svůj zájem popřel, protože se topí v dluzích

Özil do Turecka? Istanbulský gigant svůj zájem popřel, protože se topí v dluzích

Třicetiletý záložník nezažívá v poslední době zářné chvilky. V reprezentaci po vlně nevole skončil, protože vyjádřil podporu tureckému prezidentovi, v Arsenalu jej fanoušci také již neradi vidí v základní sestavě. Někdejší tvář Realu Madrid, která byla dříve označována za jednoho z nejkreativnějších středopolařů současnosti by mohla Emirates Stadium před novou sezónou opustit.

Mesut Özil čelí v posledních měsících na Ostrovech kritice a také kouč Gunners Unai Emery není s jeho výkony spokojený. Německý legionář je mnohdy neviditelný a směrem dozadu neaktivní. Na jeho hře je často patrné, jak se vyspal. I proto se stále častěji hovoří o jeho konci v Londýně. Na jaře se spekulovalo o návratu do LaLigy, ale podle zákulisních informací žádná oficiální nabídka zatím na stole neleží.

V posledních dnech bylo jeho jméno intenzivně spojováno s Tureckem. Tamní klub Fenerbahce Istanbul však popřel zprávy o snaze získat jej před novou sezónou. Důvodem je rostoucí dluh klubu, který je aktuálně okolo 610 milionů amerických dolarů. I proto se klub během léta nevydá cestou výrazného zbrojení a spíše se pokusí rostoucí závazky zastavit, nejlépe pak snížit.

„Fenerbahce v momentální ekonomické situaci nemá zájem o přestup Mesuta Özila,“ zaznělo v oficiálním prohlášení klubu. Třicetiletý středopolař tak bude muset výrazně změnit svůj přístup, aby se dočkal v Arsenalu pochopení. Na této adrese působí již od roku 2013a fanoušci londýnského klubu často na sociálních sítích hovoří o tom, že již nemá týmu co nabídnout. V uplynulé sezóně nastoupil ve 24 zápasech Premier League, ve kterých si připsal šest zásahů.