Lampard začal v Chelsea remízou na irské půdě, Fiorentina nasázela trpaslíkovi 21 branek

Lampard začal v Chelsea remízou na irské půdě, Fiorentina nasázela trpaslíkovi 21 branek
OBSAHUJE VIDEO

Jednačtyřicetiletý Frank Lampard má za sebou trenérskou premiéru na lavičce Chelsea, v rámci níž narazil na irský celek Bohemians FC.

Blues, kteří nastoupili v základní sestavě s Caballerem, Kenedym, Guemim, Azpilicuetou, Sterlingem, Drinkwaterem, Ampaduem, Palmerem, Gallagherem, Pedrem a Batshuayiem, nakonec remizovali 1:1, když přišli o výhru až minutu před koncem.

Jediným střelcem londýnského titána ze Stamfrod Bridge byl v dublinském Dalymount Parku pětadvacetiletý belgický útočník Michy Batshuayi, jemuž nahrával Kenedy. Odchovanec Standardu Lutych byl v poslední době zapůjčen v Dortmundu, Valencii i Crystal Palace a v letní přípravě se bude prát v Chelsea o další příležitost.

Ve druhém dějství se dostali na trávník také Zouma, Piazon, Cumming, Bakayoko, Baker, Ugbo, Gilmour, Zappacosta, Chalobah, Brown a Maatsen, s tím, že další utkání čeká na vítěze Evropské ligy v sobotu 13. července. V Dublinu, ale tentokráte v Richmond Parku, ho vyzve domácí St. Patrick´s Athletic.

To Fiorentina, na jejíž lavičce již opět sedí Vincenzo Montella, měla v první přípravě léta mnohem méně práce a na celku Val di Fassa si pochutnala poměrem 21:0.

Nejvíce byli vidě autoři hattricku, a sice Vlahovič, Sottil, Simeone a Meli, s tím, že se do střelecké listiny zapsal také jednadvacetiletý slovenský obránce Dávid Hancko, jenž ve své první sezoně na Apeninském poloostrově příliš šancí nedostal a v té nadcházející by to rád napravil.

Ve středu 17. července narazí Fialky na mexický klub CD Guadalajara.

Přípravné duely:

Bohemian FC - Chelsea FC 1:1 (0:1)
Fiorentina - Val di Fassa Team 21:0 (8:0)