V emocích někdy reaguju jinak, než bych měl. Budu se snažit uklidnit, slibuje Baroš

V emocích někdy reaguju jinak, než bych měl. Budu se snažit uklidnit, slibuje Baroš

Sedmatřicetiletý ofenzivní veterán Milan Baroš má čerstvě v kapse novou roční smlouvu s Baníkem, v jehož barvách by měl působit až do června 2020.

"Do fotbalu mám pořád velkou chuť. Věřím, že s Baníkem navážeme na výsledkově povedenou minulou sezonu, kdy Baník snad po devíti, deseti letech skončil v horní polovině ligové tabulky," liboval si bývalý český reprezentant.

Ukončení profesionální hráčské kariéry ještě ve hře nebylo. "Vždy se to odvíjí od té předešlé sezony a od nějaké myšlenky, kterou v hlavě nosíte. Věk člověk nezastaví, ale pořád se cítím v takovém stavu, že si myslím, že týmu nějakým způsobem můžu pomoct. Rozhodl jsem se pokračovat, ale samozřejmě se může stát, že skončím v průběhu sezony. Teď však takhle nepřemýšlím. Trénuju, snažím se a budu dělat vše proto, abych byl týmu prospěšný," uvedl na webu Deníku Sport někdejší útočník Liverpoolu, Galatasaraye či Lyonu.

K odchodu do penze ho nepřiměla ani uplynulá sezona, ve které ho mimo jiné potkali pětizápasový trest a vyloučen byl dokonce i jako náhradník na lavičce. Právě na emocích by rád zapracoval. "V emocích někdy reaguju jinak, než bych měl. Budu se snažit uklidnit," pokračoval ve Sportu svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Jen dovolenou by přivítal větší. Odpočinku totiž nebylo dost. "14 dnů na dovolenou po sezoně je velmi málo, navíc se to zkrátilo i v zimě. Bývala měsíční pauza, teď se hraje do poloviny prosince a hned na začátku ledna už zas trénujete. Dva týdny v létě a zimě není dost, abyste si odpočinuli psychicky i fyzicky. Na druhou stranu fotbal se každým rokem stává větším a větším fenoménem, proto se udělala nadstavba. Je více zápasů, těžko se hledají termíny, navíc se musí kvůli mistrovství Evropy skončit dřív. My jsme třeba měli v Anglii šest týdnů dovolenou. Nicméně pro hráče je dobré, protože představa třítýdenního běhání není moc dobrá. S klukama jsme tento model přivítali, ale až čas ukáže, jak na tom budeme se silami," zakončil v Deníku Sport Baroš, který kvituje i zvýšení ofenzivní konkurence. "Když jsme byli loni zranění, měl trenér strašný problém vůbec poskládat útok. Teď je nás tady pět, znamená to větší konkurenci, kluky to posiluje, protože musejí v tréninku pracovat. Každý chce hrát, ale je třeba vzít v potaz, že určitě zase přijdou nějaká zranění, navíc zápasů je moc. Je to jednoduché: musíme se o to spolu porvat."

Jeho Baník začíná nový ročník Fortuna:ligy před domácím publikem se Slovanem Liberec. V Ostravě se hraje v sobotu 13. července od 17:00.