Nejsem naštvaný, že jsem zůstal ve Slavii. Freiburg postupem času možná ztratil zájem, sdělil Coufal

Nejsem naštvaný, že jsem zůstal ve Slavii. Freiburg postupem času možná ztratil zájem, sdělil Coufal

Zatímco stoper Simon Deli dostal v průběhu léta od sešívaného vedení zelenou a mohl se odebrat na západ Starého kontinentu, jeho defenzivnímu kolegovi Vladimíru Coufalovi přestup umožněn nebyl.

Exliberecký zadák, jenž je součástí vršovického Edenu od loňského léta, měl o přestup do bundesligy a Freiburg eminetní zájem, ovšem Jaroslav Tvrdík a Jan Nezmar nedostali odpovídající nabídku. "Zkrátka a dobře to nedopadlo. Freiburg postupem času možná ztratil zájem," pokrčil rameny současný svěřenec Jindřicha Trpišovského, jehož slova vyšla na webu ceskatelevize.cz.

Jak to vypadá s jeho zklamáním? "Ani v nejmenším. Nejsem naštvaný, že jsem zůstal ve Slavii. Existuje zde reálná šance hrát Champions League - stát na trávníku a slyšet hymnu Champions League by bylo něco neskutečného - a každoročně o český titul. Někde jsem se dočetl, že jsem si chtěl přestup vytrucovat - to mě mrzelo, protože to není pravda. Ano, v Německu bych si zahrát chtěl, ale prostě to nedopadlo. Jsem rád, že můžu být i nadále součástí sešívané rodiny," pokračoval šestadvacetiletý odchovanec ostravského Baníku.

Pakliže by byli sešívaní v pohárové Evropě podobně úspěšní jako v uplynulém ročníku, třeba by si mohl říci ještě o zajímavější nabídku. "Jasně. Pokud se nám podaří kvalifikovat do základní skupiny, budeme ještě více na očích než loni v Evropské lize. Musím hrát ještě líp, než jsem hrál, aby nějaká nabídka přišla znovu," pokračoval na serveru ceskatelevize.cz kolega Stanciua, Baluty, Škody, Hušbauera a spol., jenž nepovažuje letošních dvanáct dnů dovolené za úplnou bombu.

Na Sinobo Stadium mu od léta konkuruje exjablonecký Tomáš Holeš, jenž měl ve Fortuna:lize lepší produktivní čísla, než on. "Holi měl fantastický rok a bylo logické, že po něm sáhl nejlepší klub v Česku. Od jeho příchodu si nemůžu být ničím jistý, nutí mě soustředit se na každý míč v tréninku ještě víc. Sám v nějakém rozhovoru řekl, že nás vzájemná konkurence může posouvat a já s tím můžu jen souhlasit. Vše budu muset dělat s maximálním úsilím, ale to jsem dělal i loni - Michal Frydrych je asi nejproduktivnější obránce, kterého jsem v kariéře viděl," ocenil dalšího z kolegů bojovník Coufal, jehož vyjádření najdete na portálu ceskatelevize.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.