Vepřek přišel v Olomouci o kapitánskou pásku. Hanácká kabina ukázala na někoho jiného...

Vepřek přišel v Olomouci o kapitánskou pásku. Hanácká kabina ukázala na někoho jiného...

Sigmu Olomouc čeká na úvod velmi těžká zkouška ohněm - hned v úvodním kole nového ročníku Fortuna:ligy se totiž představí ve Štruncových sadech, kde je doma úřadující vicemistr.

S jakými ambicemi vstupují Hanáci do nové sezony? "Jako mužstvo budeme spokojení, pokud budeme bojovat o vyšší příčky. Střední skupina nám dává klid a možnost dívat se výš a bojovat o Evropu. Úvodní kola soutěže nám hodně napoví. Věřím, že když skočíme do sezóny naplno, tak se můžeme posouvat výš a výš," pronesl stoper Vít Beneš, jenž dorazil na Andrův stadion v úvodu právě probíhajího roku.

Lukáše Greššáka, jenž nahradil Lukáše Kalvacha, který již operuje právě ve Viktorii, považuje třicetiletý rodák z Ústí nad Labem za velmi kvalitního hráče. A je to právě exjablonecký zadák s minulostí v maďarské lize, který byl pro nové soutěžní období zvolen novým kapitánem mužstva. To vše i přesto, že je na současné adrese stále teprve půl roku. Trenéra Radoslava Látala, jenž u kormidla nahradil Václava Jílka, to však nepřekvapilo...

"Překvapení to pro mě nebylo. Benyho si zvolili kluci sami. Já jsem jim dal návrhy a oni mi řekli jejich představu. Bylo to klasické hlasování, kdy si také určili Davida Housku a Michala Vepřeka, kteří na hřišti budou plnit roli asistentů kapitána v případě, že Víťa nebude moct," informoval na webu sigmafotbal.cz šéf Falty, Plška, Nešpora, Pilaře a spol.

Protože Michal Vepřek ztratil kapitánskou pásku a sportovní úsek navíc přivedl na jeho post mladšího Milana Kerbra, dal by se čekat jeho ústup z pozic. Bude se jeho role v týmu měnit? "Já myslím, že konkurenci potřebuje každý. Snažíme se místa v týmu zdvojit tak, aby hráči měli zdravou konkurenci a aby se o místo v týmu poprali. Pro Míšu si myslím, že je to jen dobře. S Milanem teď musíme ještě chvíli počkat, je po těžkém zranění a do hry ho pomalu zapojujeme," pokračoval na oficiálních stránkách klubu bývalý stratég Košic, Trnavy či Piastu Gliwice.