Dva africké defenzivní cíle z rumunské a řecké ligy, které mají zajímat sportovního ředitele Slavie?

Dva africké defenzivní cíle z rumunské a řecké ligy, které mají zajímat sportovního ředitele Slavie?

Mistrovská Slavia sice během letní přestávky přišla pouze o jednoho stopera (Simon Deli), ovšem i tak se na trhu pro všechny případy poohlíží po přímé náhradě. 

To vše i přesto, že má Jindřich Trpišovský k dispozici tandem Ondřej Kúdela a David Hovorka a na oné pozici mohou nastupovat také Michal Frydrych s Alexem Králem.

Zmizet z Vršovic totiž může také kamerunský reprezentant Michael Ngadeu, který po Africkém poháru národů čerpá dovolenou. Asistent Jaroslav Köstl sice tento týden pronesl, že žádný výrazný zájem o jeho podpis neregistruje, ale znáte fotbalový svět - věci se v něm mění z minuty na minutu.

Pakliže by byl prodán také Ngadeu, sešívaní už by museli konat a momentálně se píše hned o dvojici afrických kandidátů...

Prvním skloňovaným jménem je čtyřiadvacetiletý střední obránce z Ghany Isaac Donkor, jenž má za sebou minulost v mládežnických strukturách Interu Milán, za který si v Serii A připsal dvě vystoupení. Několik sezon se objevoval také v Serii B v barvách Bari, Avellina a Ceseny.

Český šampion ze Sinobo Stadium by se musel na jeho příchodu domluvit s jeho rumunským zaměstnavatelem CS Universitatea Craiova. Ten ho získal loni v létě z Apeninského poloostrova zdarma, tudíž by odstupné nemuselo být nikterak nákladné.

Druhou zmiňovanou tváří pak je o tři roky starší defenzivní specialista z Kamerunu Yaya Banana, jenž patří řeckému gigantovi Olympiakosu Pireus, za který si však ještě nekopl.

Podle sport.cz už se měl dokonce dvanácti mezinárodními starty ošlehaný Ngadeův krajan, jenž si zahrál také za Lausanne Sport, Panionis nebo Sochaux, objevit v Praze, ale potvrzeno to nebylo.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.