TOP 5 osobností Fortuna ligy. Jaké tradiční tváře běhají po českých trávnících?

TOP 5 osobností Fortuna ligy. Jaké tradiční tváře běhají po českých trávnících?

Jablonec proti Bohemians, Plzeň s Olomoucí. Krátká ligová přestávka je u konce a už v pátek začíná nový ročník české nejvyšší soutěže. Jednotlivé kluby ladí poslední detaily, finišují přípravy. Fanoušci se mohou těšit na třicet kol základní části plus nadstavbu.

Sportovní manažeři jednotlivých celků Fortuna ligy byli přes léto aktivní na přestupovém trhu s cílem vytvořit co nejsilnější mužstvo. Sparta přivedla například talentovaného útočníka Martina Graiciara z Fiorentiny, konkurenční Slavia zlanařila Rumuna NicolaeStanciua. Pozadu nezůstala ani Plzeň a další týmy.

Kromě nových tváří však diváci, kteří budou sledovat zápasy české nejvyšší soutěže, nepřijdou ani o tradiční jména, jež už brázdí české trávníky po několik sezon a patří ke stálicím domácí prvoligové scény.

David Limberský (obránce, 35 let, Viktoria Plzeň)

Ikona plzeňského fotbalu zůstává až na jednu sezonu v pražské Spartě na domácí ligové scéně věrná západočeskému klubu. Limberský je ztělesněním úspěšného tažení Viktorie, se kterou získal už pět mistrovských titulů a také si s ní zahrál základní skupinu Ligy mistrů.

Blonďatý krajní bek má na svém kontě aktuálně nejvíce startů ve Fortuna lize ze všech aktivních hráčů. V české nejvyšší soutěži nastoupil už k 364 duelům. Kromě toho, že je výborným fotbalistou, občas je o něm slyšet i mimo hřiště, bohužel v negativním směru. Před několika lety třeba boural v opilosti.