TOP 5 osobností Fortuna ligy. Jaké tradiční tváře běhají po českých trávnících?

Jablonec proti Bohemians, Plzeň s Olomoucí. Krátká ligová přestávka je u konce a už v pátek začíná nový ročník české nejvyšší soutěže. Jednotlivé kluby ladí poslední detaily, finišují přípravy. Fanoušci se mohou těšit na třicet kol základní části plus nadstavbu.

TOP 5 osobností Fortuna ligy. Jaké tradiční tváře běhají po českých trávnících?

Sportovní manažeři jednotlivých celků Fortuna ligy byli přes léto aktivní na přestupovém trhu s cílem vytvořit co nejsilnější mužstvo. Sparta přivedla například talentovaného útočníka Martina Graiciara z Fiorentiny, konkurenční Slavia zlanařila Rumuna NicolaeStanciua. Pozadu nezůstala ani Plzeň a další týmy.

Kromě nových tváří však diváci, kteří budou sledovat zápasy české nejvyšší soutěže, nepřijdou ani o tradiční jména, jež už brázdí české trávníky po několik sezon a patří ke stálicím domácí prvoligové scény.

David Limberský (obránce, 35 let, Viktoria Plzeň)

Ikona plzeňského fotbalu zůstává až na jednu sezonu v pražské Spartě na domácí ligové scéně věrná západočeskému klubu. Limberský je ztělesněním úspěšného tažení Viktorie, se kterou získal už pět mistrovských titulů a také si s ní zahrál základní skupinu Ligy mistrů.

Blonďatý krajní bek má na svém kontě aktuálně nejvíce startů ve Fortuna lize ze všech aktivních hráčů. V české nejvyšší soutěži nastoupil už k 364 duelům. Kromě toho, že je výborným fotbalistou, občas je o něm slyšet i mimo hřiště, bohužel v negativním směru. Před několika lety třeba boural v opilosti.