Kaya: Musím zůstat zdravý, nic jiného neexistuje, protože chci ukázat, jaký jsem skutečně hráč

Kaya: Musím zůstat zdravý, nic jiného neexistuje, protože chci ukázat, jaký jsem skutečně hráč

Sparta pod novým trenérem Václavem Jílkem začne novou sezónu doma proti Slovácku. Letenští vyhráli ligu naposledy v sezóně 2013/14 a v posledních letech zažívají spíše období úpadku, tuto sezónu tak budou chtít využít jako restart a začít se musí už od prvního kola.

V kabině je ale dobrá nálada. „Na start nové sezony už se moc těším a asi nemluvím jen za sebe ale za všechny kluky. Všichni jsme rádi, že máme za sebou přípravu a teď chceme správně odstartovat,“ těší se na úvodní duel záložník Michal Sáček. „Konkurence na mém postu se zvýšila, což je určitě dobře. Přišli mladí a talentovaní kluci a právě ta konkurence nás posouvá dál. Uvidíme, kdo dostane šanci v neděli, nikdo nemáme místo v sestavě jisté,“ dodal poté.

Kontroverzní postavou v obraně Sparty je Semih Kaya, jehož do klubu přivedl ještě Andrea Stramaccioni. Ten se v kádru Sparty zatím dostatečně neprosadil a část loňské sezóny hostoval v Galatasarayi Istanbul, odkud do Sparty kdysi přišel. Hráč, jenž si měsíčně přijde na takřka čtyři miliony korun, chce na Letné konečně udělat díru do světa.

„Mám za sebou dobrou přípravu, doufám a věřím, že si to přenesu i do soutěžních zápasů. Musím zůstat zdravý, nic jiného neexistuje, protože chci ukázat, jaký jsem skutečně hráč,“ říká odhodlaně turecký obránce. „Cítím z mužstva hodně přátelskou atmosféru, v tomhle směru jsme teď asi nejdál. Mám absolutní důvěru ve své spoluhráče i v trenérský tým, není důvod, aby pro nás nová sezona nebyla úspěšná,“ pokračuje Kaya.

Asistent trenéra Jílka Jiří Saňák taktéž věří v úspěšný začátek i následné pokračování následujícího ročníku. „Těšíme se na fanoušky, na první ligové kolo. Příprava byla kvalitní, splnili jsme, co jsme chtěli. Víme, že česká liga je náročná a je potřeba, abychom byli od začátku maximálně koncentrovaní,“ nechal se slyšet Saňák. Duel proti Slovácku začne v neděli v 19 hodin na Letné.

(zdroj: sparta.cz)