Ne každý je nadšen z příchodu Griezmanna. Kdo vysvobodí Coutinha z barcelonského trápení?

Ne každý je nadšen z příchodu Griezmanna. Kdo vysvobodí Coutinha z barcelonského trápení?

Sága Antoine Griezmann je u konce. Po rušných týdnech na Wanda Metropolitano Barcelona zaplatila hráčovu výstupní klauzuli a mistr světa se tak stěhuje do katalánské metropole. Griezmannův příchod ale nejspíše vyžene Phillipe Coutinha.

Coutinho se po zkušenostech v Brazílii a Interu Milán přestěhoval v roce 2013 do Liverpoolu, kde strávil necelých pět úspěšných sezón. Žádnou trofej sice s Reds nezískal, i přesto byl ale individuálně nejlepším fotbalistou Liverpoolu během tohoto období, snad až na poslední chvíli, kdy jej zastínil Mohamed Salah. 

Paradoxně ale do Barcelony odešel před sezónou a půl, aby vyhrál Ligu mistrů. Místo toho ale Barcelona vypadla jednou s AS Řím a jednou právě s Liverpoolem, sám klub z Anfield Road se navíc ještě v té sezóně probojoval do finále Ligy mistrů, které sice nevyhrál, další rok už ale družina Jürgena Kloppa opustila finálové hřiště s ušatým pohárem nad hlavou. 

Coutinho byl všem pro srandu ale i kvůli svým výkonům. Není to ten starý dobrý Coutinho z Liverpoolu a Barcelona to ví, i proto jej de facto nahradila Griezmannem a vůbec není vyloučeno, že na Camp Nou zamíří ještě Neymar. Pro brazilskou kdysi hvězdu tak už v katalánské metropoli není místo a spekuluje se, kam zamíří.

Liverpool se o Coutinha podle všeho pokoušet nebude, zájem o něj však má vícero klubů z Premier League, ale i Inter Milán, kde už Coutinho dříve působil. Nabídky má údajně ale i z Číny a Kataru. Přesto je podle důvěryhodných médií favoritem na jeho zisk Manchester United.