Pomohl by nám, přiznává Kovač. Přivede Bayern konečně pořádnou útočnou posilu?

Bayern Mnichov sice suverénně vládne domácí bundeslize, v Lize mistrů ale letos vyhořel už v osmifinále na pozdějším vítězi z Liverpoolu. Jeden z důvodů může být i to, že bavorský gigant dlouho nepřivedl pořádnou útočnou posilu. To by se brzy mohlo změnit.

Pomohl by nám, přiznává Kovač. Přivede Bayern konečně pořádnou útočnou posilu?

Poslední opravdu velkou posilou do útoku byl Robert Lewandowski, který v Mnichově podepsal smlouvu v roce 2014. Od té doby si Bayern vystačil právě s polským ostrostřelcem a duem Ribery a Robben, které doplňovali mladíci jako například Kingsley Coman, Serge Gnabry a nebo zkušený ofenzivní záložník Thomas Müller.

Jenže Ribery a Robben v Mnichově letos oba skončili. A za ně si prostě velký klub opatřit náhradu, ne-li rovnou dvě, musí. Média po světě spekulují, že tou nejvhodnější a nejpravděpodobnější variantou je Leroy Sané. Ten se po angažmá ve Schalke prosazuje v Manchesteru City a momentálně by jej už jako superhvězdu chtěl Bayern zlanařit zpět do bundesligy.

I trenér mnichovského velkoklubu Niko Kovač se domnívá, že by byl Sané dobrou posilou pro jeho tým. "Zcela jistě by nám mohl pomoct. Je to vidět v národním týmu i v Manchesteru City. Ten hráč má obrovské kvality," komentuje případný Saného přestup do Allianz Areny chorvatský kouč.

V případě, že by se transfer nepotařilo dotáhnout do zdárného konce, se Bayern pokusí koupit Ousmaneho Dembelého z Barcelony, jenž taktéž dříve působil v německé nejvyšší soutěži, pro změnu v Borusii Dortmund.