Pomohl by nám, přiznává Kovač. Přivede Bayern konečně pořádnou útočnou posilu?

Pomohl by nám, přiznává Kovač. Přivede Bayern konečně pořádnou útočnou posilu?

Bayern Mnichov sice suverénně vládne domácí bundeslize, v Lize mistrů ale letos vyhořel už v osmifinále na pozdějším vítězi z Liverpoolu. Jeden z důvodů může být i to, že bavorský gigant dlouho nepřivedl pořádnou útočnou posilu. To by se brzy mohlo změnit.

Poslední opravdu velkou posilou do útoku byl Robert Lewandowski, který v Mnichově podepsal smlouvu v roce 2014. Od té doby si Bayern vystačil právě s polským ostrostřelcem a duem Ribery a Robben, které doplňovali mladíci jako například Kingsley Coman, Serge Gnabry a nebo zkušený ofenzivní záložník Thomas Müller.

Jenže Ribery a Robben v Mnichově letos oba skončili. A za ně si prostě velký klub opatřit náhradu, ne-li rovnou dvě, musí. Média po světě spekulují, že tou nejvhodnější a nejpravděpodobnější variantou je Leroy Sané. Ten se po angažmá ve Schalke prosazuje v Manchesteru City a momentálně by jej už jako superhvězdu chtěl Bayern zlanařit zpět do bundesligy.

I trenér mnichovského velkoklubu Niko Kovač se domnívá, že by byl Sané dobrou posilou pro jeho tým. "Zcela jistě by nám mohl pomoct. Je to vidět v národním týmu i v Manchesteru City. Ten hráč má obrovské kvality," komentuje případný Saného přestup do Allianz Areny chorvatský kouč.

V případě, že by se transfer nepotařilo dotáhnout do zdárného konce, se Bayern pokusí koupit Ousmaneho Dembelého z Barcelony, jenž taktéž dříve působil v německé nejvyšší soutěži, pro změnu v Borusii Dortmund.